Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A legtöbb helyen távoktatás...

A legtöbb helyen távoktatás lesz, minek erőltetik mégis néhányan a jelenléti oktatást?

Figyelt kérdés
2020. szept. 10. 06:53
 1/9 anonim ***** válasza:

rossz nyelvek szerint biztosan távokt lesz, és a szept eleji jelenléti csak arra szolgál hogy előkészítse a terepet a távoktnak és ne egyik napról a másikra álljon át.


nekem is van olyan tanárom akinek minden második mondata az hogy "ha távokt lesz akkor..."

pl. megjegyezte hogy a tárgy szóbelivel zárul majd, de készítsük a webcam-ot mert kelleni fog...

2020. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja persze ez egyetem a közoktban mi van azt nem tudom
2020. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyetemmel kapcsolatban kérdeztem enis,nem gond
2020. szept. 10. 11:14
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Azért mert a távoktatás szar...

Második hét van még csak és már elegem van belőle és nem csak nekem hanem nagyon sok ismerősömnek is. Illetve nálunk hibrid van, de ez meg még rosszabb.

Nem következetes, a rendszerek nem megfelelőek, volt rá féo evük hogy felkészüljenek informatikailag, nem sikerült. Rossz hang és képminőség is.


Arról nem is beszélve hogy mentalisan is megterhelő. Az előadások és gyakorlatok így élvezhetetlenek, 0 motivació, 0 motivaló környezet.


Hiába okoskodnak sokan azzal hogy annak belülről kell jönnie....TELJESEN más az amikor az ember benn ül órán, szocializálódik, olyan környezetben van ahol tud koncentrálni és motiváló is a környezet.

Otthon nem lehet ugyanúgy odafigyelni, mert rengeteg minden van ami elvonja az ember figyelmét, nem olyan.

Továbbá vannak oktatók akik személyesen nagyon jó órákat tartanak de online borzasztóak.

Nem tudjak kezelni a felületeket, nem szoktak hozzá stb.


A coviddal kapcsolatban csak annyit hogy influenza is van minden évben és nem zárják be az egyetemeket, a krónikus betegeknek és gyenge szervezetű időseknek pedig nem feltétlen kell covid ahhoz meg meghaljon sajnos, mert egy barmilyen jellegű más betegség is elviheti...

Tehát nem értem miért a felsőoktatást kell így korlátozni. Lehet gonosz vagyok de akkor legyenek karanténban az idősek és a krónikus betegek, de ne azokat zárják be akiknek az immunrendszere lehetővé teszi hogy tanulhassanak rendesen. Elvégre azért van az embernek IMMUNRENDSZERE hogy "használja".


De a felsőoktatás színvonala így röhej...

És nem ma kezdtem az egyetemet, van összehasonlítási alapom.

2020. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A covid még "új" és jelentősen "ismeretlen", de ha ez nem győz meg: az influenzára van gyógyír, a COVID-ra még látszólag nincs. A kettő nem ugyan az így próbáld meg nem hasonlítgatni egymáshoz őket.


Volt rá fél évük hogy megtanulják kezelni, akár az órák keretein belül, akár azokon kívül. Nehéz átállni, de az a réteg marad fenn a jövőben, aki képes alkalmazkodni, nem pedig az, aki a hagyományokhoz meg az ősgyökeres dolgokhoz ragaszkodva ellentmond mindennek ami "új" és "ismeretlennek hat". Tavaly a második félévben már megkezdődött a távoktatás. Akkor már mindenki elkezdte használni, csinálták valahogy. Jött a nyár. Nem lehetett utazgatni, üdülgetni, etc. Akkor meg? Nem lehetett megtanulni, hogyan nyomj meg két gombot hogy hívást indíts? Nem lehetett megjegyezni, hogyan oszd meg a képernyőd? Hogyan kapcsold ki/be a mikrofonod egyetlen egy gombbal? Most akkor ez a "jövő", vagy maradunk a hagyományosnál örökké? Mint a bankkártyás fizetésnél, hogy én is off-topic példát hozzak fel, jött az érintős kártya és "jajj de szokatlan jajj de rossz"? Vagy a maszkot nézve, "hú de kényelmetlen, jajj de rosszul vagyok mert 5 percig hordanom kellett, orr alatt"? Az megvan, hogy máshol már ezelőtt is így működtek a dolgok? Az megvan, hogy a kormány se tudja mit hazudjon? Soroljam?


A felsőoktatás színvonala így is röhej, nevetséges, szánalmas valami, ami igen is fejlesztésre szorul, akár jelenléti, akár hibrid, akár online oktatásról legyen szó.

Ha a levelezőt nézzük, miben különbözik olyan nagyon a mostani online oktatás meg a régi? Most nem kell bemenni gyakorlatra se a legtöbb helyen. És még? Ennyi? Eddig is online/levélben volt minden, azon kívül? Akkor? ...

Én inkább ülök itthon X órát és intézem így a gyakorlatot, minthogy naponta utazgassak városból városba, hogy összeszedjem valahol a vírust és megfertőzzem a szeretteim/barátaim egy olyan vírus ellen, amire még nincs ellenszer (mert ugyebár az influenzára Van, csakhogy mégegyszer megjegyezzük)...

2020. szept. 14. 12:27
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagy, hogy mégegy példával éljek, ami csaktán közelebb áll már hozzád korban, a gombos telefonok után ahogy jöttek az érintőképernyősök? Akkor is maradni kellett volna, mert "Jajj de fura, hogy a képernyőt nyomkodom", "Jajj már hol a billentyű", "LOL? Mit jelent az hogy LOL? LACI! MIT JELENT AZ HOGY LOL?" ? Vagy amikor a szekereket leváltották az autók? A kardokat a lőfegyverek? Gyertyát a lámpa? Füstös fosokat a megújuló energiaforrások? No?
2020. szept. 14. 12:29
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezzel azt akarom mondani, hogy mindennek megvan az az időszaka, amikor még "új, ijesztő, ismeretlen", de vagy tartod a tempót, vagy lemaradsz. A mi 60 éves nyugdíjból visszatért tanárunk nehezen tartotta az online oktatással a tempót, a 40 éves tanárunk már jobban, könnyebben. Nekünk is nehéz volt, hogy a vizsgánk gyakorlati részét hogy oldjuk meg, de sikerült, megoldottuk. Már hosszú ideje létezik a COVID, már régóta készülnek az online oktatásra. Nem lesz mindig minden a hagyományos formában, csak azért, mert "azt már ismerjük".
2020. szept. 14. 12:32
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes én is egyetemista vagyok én TÖKÉLETESNEK tartom az online órákat. Otthon az ágyból kávézva hallgatom a laptopon az előadást. Nem kelek fel, nem utazok 2x 1 órát a mocsok tömegközlekedésen....

hogy ez kinek hiányzik, azt én fel nem fogom.

2020. szept. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amiket írtam továbbra is fenntartom...főleg azért mert kicsit elbeszélünk egymás mellett..

Nem egy gombnyomásról vagy egy képernyőmegosztásról van szó.

Rengeteg a probláma, az oktatók sok esetben kinlódnak a rendszerrel, a hanggal, a minőséggel stb, ma is ezèrt csúszott egy órám. Nem kitalálom hanem ezt látom, tapasztalom.


Továbbá az ember társas lény (legalábbis jómagam) én utálok egyhuzamban órákat, napokat itthon ülni egyedül egész nap. Fontos számomra hogy találkozzal benn a barátokkal, évfolyamtársakkal az egyetemen, szocializalódjak. Persze van akikkel ezen kívül is lehet találkozni, de sokakkal nem.

Az egyetem meg nem csak arról szól hogy otthon ülsz egész nap, számomra.

És újra felsorolhatnam a motiváló környezetet,hogy otthon nem figyel úgy oda az ember, a hangulatát, a társas interakciók hiányát, azt hogy élvezhetetlen az előadás, nehezebben lehet csoportban dolgozni stb.

Nem azért mert nehéz mikrofonba beszélni!!


Hanem mert igenis a kommunikációnak fontos része a testbeszéd, mimika, egy oktató az óratartás során rengeteg eszközzel (értsd: kommunikációs eszközzel) tud élni, sokkal érdekesebb és figyelemfelkeltőbb úgy hallgatni a tananyagot hogy benn vagy. Színházba is járnak az emberek, holott az előadásokat fel is lehetne venni videóra, még is élvezhetőbb. Az egyetem ugyanez csak más közegben.

Persze mikrofonba is lehet csopirtba dolgozni, de mégsem alakulnak ki olyan ismeretsegek, olyan kapcsolatok mint face to face.

A tömegközlekedes és egyebek...aki ennyire utál bárhova menni, az zárkózzon be egész életére otthonra. Hogy ez az emberundor vagy lustaság már más kérdés.

2020. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!