Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Százhalombattai Széchenyi...

Százhalombattai Széchenyi István Technikum és Gimnázium milyen?

Figyelt kérdés

Vagyis, tanárok, közösség milyen?

A gimnázium része jó?

Milyen szintű a gimnázium részen a nyelv oktatás, ha nem nyelvi előkészítőre megy valaki?


2020. szept. 10. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:
41%

nem tudom, hogy mennyire aktuális, de ha jól emlékszem, februárban szokott lenni a jelentkezés, úgyhogy még mindig az lehet, szóval megpróbálom részletesen leírni, ami eszembe jut, meg még jól jöhet az elkövetkezendő pár évben is, meg mert kb soha az életben nem írnak bővebbet, mint hogy aha, jók a tanárok, persze, jó a közösség, és én is örültem volna, ha kicsit többet tudok, mint a semmi.


ötödéves vagyok itt, azóta szerintem több ötéves képzés is van, de én nyelvi gimin vagyok. A markáns különbség a nyelvi gimi és a gimi között leginkább az, hogy első évben nekünk azt hiszem heti 12 angol és heti 6 németünk volt (utóbbiban nem vagyok teljesen biztos), illetve a heti 4 info, ezután viszont nem sokkal több nyelvóráink száma, mint a sima gimiseknek. Volt rá példa, hogy ugyanazok a tanáraink voltak a gimisekkel, meg voltak onnan barátaim, úgyhogy valamilyen szinten abba is belelátok.

Először is: nem tudom, mennyire néztél utána azóta, de kell ott is lennie egy nyelvi szintfelmérőnek (angol általában, de írhatod németből is, ha azt tanultad, csak akkor nem tudom mi van, mert a német mindkét csoportban a nulláról indul), ami alapján majd 2 csoportra fogják osztani az osztályt a nyelvekből, ha jól emlékszem 60% felett raknak a haladóba. Szerintem jók a nyelvtanárok úgy általánosságban, van egy-kettő, akit én speciel nem szeretek (5 év alatt azért sikerült összetűzésbe kerülnöm olyanokkal, akik nem tanítottak), meg akikre panaszok érkeztek másoktól, de az én tanáraim sem csak a nyelviseket tanítják, szóval szerintem nagy esély van jó tanárokat kapni. A legtöbb követel rendesen, de meg is tanítja azt jól. Ha itt nyelvvizsgázol (márpedig lehet), akkor ismerős tanárok fognak tanítani, ettől függetlenül nem lesznek elfogultak, de az mindenképpen jó, hogy nem idegenekkel dumálsz vizsgahelyzetben, ami már önmagában is stresszes.

Többi tanárról: tesitanárok nagy része tisztában van vele, hogy nem mindenkinek prioritás a tesi, eszerint is állnak hozzá, kivéve természetesen az enyém, akinek most is beadandókat kell írogatni, pedig jelenleg kisebb gondunk is nagyobb ennél, de egyébként meg lehet vele is beszélni, ha van valami (most főleg), szóval nem olyan vészes. Matektanárból tényleg lutri, hogy jót kapsz-e, vagy sem, van pár nagyon jó, meg van pár rossz is. Nekem az utóbbit sikerült kifogni. :D

Rajztanárból egy van, ha idejössz, őt nem fogod szeretni. Senki sem szereti. :D

Magyartanárok nagyon jók, nekem 3 is volt 5 év alatt, idén kaptunk megint egy újat, én mindet nagyon szerettem, jófejek, emberként kezelnek, ráadásul még jól is tanítanak. Töritanárokról ugyanezt tudom mondani, csak nem volt 3 belőlük... :D

A természettudományokban viszont most már nem olyan erős a felhozatal, van egy pali, akit tökre bírtunk, meg jól is tanított, de igazgatóhelyettes lett, úgyhogy le kellett adnia minket... aztán kaptunk egy újat, akiről az iskolában hallott vélemények alapján ugyanazt tudom elmondani, mint fentebb a rajztanárról. Ha jól tudom, jelenleg biosz-kémiás is csak egy van, én nem csak középiskolában találkoztam vele, neki sem annyira örültem, mikor megkaptuk... Ő túl komolyan veszi ezt, és abban sem vagyok biztos, hogy azoknak jó, akiket érdekelnek ezek a tárgyak. Fizikatanárokat illetően kész vicc volt az elmúlt pár év, abból is volt 3 különböző tanárom, meg egyik évben fél évig senki, de most van egy nő, aki szerintem azóta megkapta a diplomáját, én őt kedveltem, viszont megoszlanak róla a vélemények. Ezeknél a tanároknál (ezt az összesre értem) nagyon hülyének kell lennie valakinek, hogy megbukjon bármiből is, meglepetés dolgozatok is alig voltak az 5 év alatt (de ez lehet, hogy csak az én szerencsém), nem stresszelnek szanaszét senkit, meg nem szúrnak ki senkivel.

Viszont mindezekért cserébe el kell viselni, hogy omladozik az egész, csúszik a folyosó, ha sok eső esik, néha elmarad az eső miatt tesi óra is. Próbálják felújítgatni, de csak nem jön össze.

Közösség szerintem rendben van, akikkel én kerültem össze, nem rossz arcok, szerintem itt nem sűrűn néznek ki embereket, inkább mindenki el van foglalva magával. Nyilván idióták mindenhol vannak, és néha foghatod a fejed, hogy mi történik, de ez legyen a legkisebb rossz. Évfolyamomon is (mondjuk inkább úgy, hogy akikkel együtt kezdtük) sok barátom meg haverom lett.

A vezetőség kommunikációja gyakran hiányos, és nem időben szólnak, ha valami van, meg sokszor nem tudnak szervezni dolgokat, cserébe az igazgatónő és a titkárnő is nagyon aranyosak, hozzájuk is kb bármikor lehet menni, ha valamire szükséged van.

2021. jan. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!