Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri elvégezni a mesterképzé...

Megéri elvégezni a mesterképzést mechatronikai mérnök szakon?

Figyelt kérdés

Beírtam, fel is vettek levelezőre. Pénteken és szombaton lesznek órák reggeltől estig. Szeretnék munkát kapni levelező mellett, de ahogy elkezdtem munkát keresni egyre jobban elment a tanulástól a kedvem. Szeritetek megéri még plusz kettő évet tanulni, van előnye az MSc-t végzett mérnököknek?

Mivel még nem rendelkezem releváns szakmai tapasztalattal ezért félek hogy nehezen fogok munkát kapni most levelező képzés mellett is és/vagy később ha meglesz az MSc oklevelem.



2020. szept. 10. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni mindig megéri. Bár, ha mechatronika BSc-n végeztél, én inkább eldönteném, hogy villamosmérnöki vagy gépészmérnöki irány tetszene inkább, és arra a mesterképzésre mennék. De ez csak személyes vélemény.

Bárhogy is döntesz, sok sikert hozzá!

2020. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vodafonelive ***** válasza:

En elvegeznem, mert mernoki mester, csak aztan ne band meg, hogy nem info, villamos vagy gepesz vonalra mentel tovabb.

2 ev eleg rovid ido, utana tanulas nelkul elkezdeni dolgozni maga lesz az alom. :)

2020. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat!

Igen, mechatronikai BSc-t fejeztem, sőt középiskolát is mechatronikai technikusként. Elég könnyen vettem azt a 3-3.5évet BSc-n, ezért is írtam be a mestert. Sajnos közelben csak gépész MSc lett volna mecha helyett, de a gépész részek nem igazán érdekelnek, inkább a villamos és automatizálási területek azok amik igazán érdekelnek.

Amitől tartok, ha elvégzem a mestert, hogy túlképzettnek fogok számítani az iparban, mivel tanítani nem szeretnék.

2020. szept. 12. 16:01
 4/5 Vodafonelive ***** válasza:

Az MSc-vel nem lesz tanari papirod, nem fogsz vele tanitani, ahhoz tanari modulokat is el kell vegezned.

A piacon meg ugyan annyit fogsz keresni kezdesnek kb, mint BSc utan csak ha van egy ilyen covid meg tarsai akkor a szakmai tapasztalat + MSc miatt valasztananak.

De az is ott van, hogy BSc-st valasztanak akinek kicsit kevesebbet is adhatnak.

2020. szept. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"De az is ott van, hogy BSc-st valasztanak akinek kicsit kevesebbet is adhatnak."

Hát pont ettől tartok most. Ha nem egy multinál akarok majd elhelyezkedni, lehet nem lesz előnye az MSc diplomának.

2020. szept. 16. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!