Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy írjam meg a szakdolgozato...

Hogy írjam meg a szakdolgozatot, ha semmi se érdekel?

Figyelt kérdés
Kiégtem a képzés végére, és se a korábbi, se a mostani tárgyaim nem érdekelnek, főleg annyira, hogy egy szakdolgozatot építsek a tárgy köré.
2020. szept. 11. 09:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Kar, szak, egyetem....????
2020. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
BME VIK, mérnökinfó
2020. szept. 11. 09:56
 3/23 vantel ***** válasza:
32%
Sehogy, halasszál!
2020. szept. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ez szerintem csak a probléma elodázása lenne..
2020. szept. 11. 10:37
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Már bocs, de kit érdekel hogy érdekel-e? Ez nem 1 örömorgia, hanem kemény munka. Én 1 kifejezetten érdekes témáról írtam a szakdogámat, és mégis utáltam szinte minden percét, mert a szakdolgozatok írása nehéz, sok időbe telik, és teli van bizonytalansággal (sosem lehetsz biztos benne, hogy amit leírtál, az jó is lesz és elfogadják). Tehát teljesen mindegy, hogy van-e téma ami érdekel vagy nincs, mert így is úgy is szenvedés az egész folyamat. Csak válassz egy olyan témát amibe a tanáraid minél kevesebbet tudnak belekötni, és írd arról. A lényeg hogy túl ess rajta és magad mögött tudhasd az egészet.
2020. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én is mérnökinfon vagyok, de máshol. Pont ugyanúgy vagyok, mint Te. Semmi se érdekel ebből és ez annak a következménye, hogy szar az oktatási rendszer és a tanárok is elvették az egésztől a kedvemet.


De mégis csinálok szakdolgozatot, attól függetlenül, hogy nem érdekel. Lett volna egy téma amit nagyon nagyon szívesen csináltam volna, de nem volt konzulens aki vállalt volna, mert nincs ideje( ez is röhej amúgy. ). Az egész egyetemi kart végig kérdeztem, hogy ki vállal el konzulensnek és ebből 1 ember tette meg. Az összes többi szarik rá. Ismerősöm pl passzívra ment mert nem volt konzulense.

2020. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Itt nem a kemény munkával meg a bizonytalansággal van bajom, hanem azzal, hogy a képzés végére egy témát se tudok felmutatni, ami annyira érdekelne hogy akár 1 oldalt is írjak róla.


Mármint általánosságban véve volt kifejezetten érdekes a témád, vagy NEKED volt érdekes? Mert szerintem az sem mindegy.


Egyébként köszi a választ, valamennyire motiváló volt.


Nyilván most már csak az a célom hogy túlessek az egészen, de egyelőre elindulni sem tudok, és ez a legnagyobb bajom.

2020. szept. 11. 11:38
 8/23 anonim ***** válasza:

Hát vagy megírod a szakdogát vagy nem tudsz végezni. Ez egy követelmény ez az egyik oldala. Én sem hasra ütésszerűen választottam témát, lehetségeseket kell felsorolni, amivel meg tudnál barátkozni (nem mindenki tudja egyből ahogy mondtad), akkor olvasni kell a témában, miről írtak már mivel lehetne esetleg tovább gondolni.

Ha lesz egy jó témavezetőd vagy konzulensed, ők sokat tudnak segíteni az ilyen problémákkal kapcsolatban. Úgy gondolom ebben az esetben persze jó lenne ha érdekelne de ha diplomát szeretnél akkor vagy megcsinálod vagy nem csinálod és akkor nem lesz. Mindenképpen témákat kellene nézegetned válogatni jobban beleásni magad, egy 50-60 oldalas munka esetén azért rengeteg forrás van feldolgozni is. Lehet a "munkafolyamat" közben valami megfogna.

2020. szept. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

6-os: Hát sajnálom hogy le kellett mondanod az érdekes témáról.. végül miről írsz?


8-as: Igen, tudom, és világos is, hogy összeszorított fogakkal ugyan, de valahogy meg kell írnom. Viszont jelenleg nagyon úgy érzem, hogy ez lehetetlen.. főleg hogy a majdani konzulensem egyből észre fogja venni, hogy csak az motivál, hogy hadd végezhessek már..


De még egyszer, tényleg köszi a választ, azért adtál egy leheletnyi lökést a diplomám felé. Mert én is abban reménykedem hogy valamin csak megakad a szemem.


Olvastam már pár korábbi szakdogát, de valahogy egyik sem hozott lázba...

2020. szept. 11. 12:17
 10/23 anonim ***** válasza:
6os vagyok: én is sajnálom. Szoftvert készítek. Szóval programozni kell. Semmi kedvem hozzá, mert nem is olyan nyelvről beszelünk amihez értek. Szóval bőven jó, ha 2es lesz csak legyen meg.
2020. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!