Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy írjam meg a szakdolgozato...

Hogy írjam meg a szakdolgozatot, ha semmi se érdekel?

Figyelt kérdés
Kiégtem a képzés végére, és se a korábbi, se a mostani tárgyaim nem érdekelnek, főleg annyira, hogy egy szakdolgozatot építsek a tárgy köré.
2020. szept. 11. 09:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Remélem azért jól alakulnak a dolgok neked. Mikor végzel?


Nekem a programozásból egy életre elég volt, megutáltam, pedig még az is eszembe jutott először, mint szakdoga.

2020. szept. 11. 12:35
 12/23 anonim ***** válasza:

"főleg hogy a majdani konzulensem egyből észre fogja venni, hogy csak az motivál, hogy hadd végezhessek már.."


Hát pedig a határidő a legjobb múzsa, megmondta Kosztolányi is. Minél jobban halogatod annál messzebb kerül a végzés lehetősége sajnos, tapasztalat.

2020. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Keress egy szimpatikus témavezetőt, aki majd ad neked témát.

Vagy pedig hagyd ott a szakot, és csinálj valami mást.

2020. szept. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Teljesen más területen vagyok, de hasonló cipőben járok, szurkolok neked!
2020. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

13-as: Egyelőre nem tudok téma nélkül konzulenst keresni... 😞


Otthagyni meg már nem akarom a szakot, mert ahhoz túl sok energiám van benne, és már (papíron) nincs sok hátra az egészből...


14-es: köszi a drukkot, én is szurkolok neked. Te milyen területen vagy?

2020. szept. 13. 13:34
 16/23 anonim ***** válasza:
14-es vagyok, és biológiai területen vagyok, de valószínű, hogy statisztikára is szükségem lesz.
2020. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
BME-n vannak fent témák azt hiszem, előre megadva, melyik tanárnál stb. Jobb helyzetbe vagy. Nálunk ilyen nincs. Neked kell kitalálnod, konzulens sem ad.
2020. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én is BME mérnökinfón vagyok, szintén most fogok végezni. Baromira kiégtem, motiválatlan vagyok, nincs kedvem szakdogát írni és az ég világon semmi sem érdekel (nem csak az informatikán belül, hanem úgy konkrétan semmi sem).

Amit tettem: írtam a specializációs tanszékemen egy viszonylag szimpatikusnak tűnő embernek (akiről előtte megnéztem, hogy szokott vinni szakdogákat minden éven), hogy szívesen készíteném a dolgozatot nála, van-e esetleg témája, amit tud ajánlani. Felvázolt kettő ötletet, az egyikre azt mondtam hogy oké, ez nekem jó lesz. Tehát konkrétan nulla ötlettel mentem oda és nem is válogattam, hogy “háát nem teljesen ilyenre gonsoltam”, hanem tudtam hogy nekem kell egy téma gyorsan, mindegy mi, majd valamit kezdek vele.

A BME-n egész sok tanárnak vannak szerintem téma ötletei, és szívesen dolgoznak is a hallgatókkal, csak keresni kell őket, mert nem ők fognak téged megtalálni. Illetve ha ez nem megy, írj a szakmai gyakorlat felelősnek a tanszékeden, hogy nincs még témád, de nagyon szeretnél, biztos ő is megoldja. Nálunk (MIT) volt pár ember aki már kapott így témát. Hajrá! Már csak kevés van hátra, megcsinálod te is, én is, meg mindenki aki hasonló cipőben jár.

2020. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Baromira kiégtem, motiválatlan vagyok, nincs kedvem szakdogát írni és az ég világon semmi sem érdekel (nem csak az informatikán belül, hanem úgy konkrétan semmi sem)."


Ez nagyon ismerős, pontosan így érzek. Úgy érzem hogy a problémám túlmutat az egyetemen, ugyanakkor elég nagy részben "felelős" az egyetem ( a számonkérés, diploma stb miatti stressz) azért, hogy így érzem magam.


Ha el is végzem, akkor talán abbamarad a stressz, de ezt az üresség érzetet nem hiszem hogy képes lesz a diploma eltüntetni.


Köszönöm a tippet, én is a szimpatikus tanárokban bízok.. :)


Hajrá neked is!

2020. szept. 23. 10:48
 20/23 anonim ***** válasza:
Ha elvégzed sokkal jobb lesz. Nem lesz rajtad a kényszer és tanulni is sokkal jobb lesz, mert ha valami újdonságot akarsz magadért tanulod és a legujabb technológiákat, nem az elavult vackokat, kiégett professzoroktól akik csak két bitben gondolkoznak.
2020. szept. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!