Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy mester mennyire húzós...

Pénzügy mester mennyire húzós úgy, hogy nem gazdasági az alapszakom?

Figyelt kérdés

Corvinuson vagy ELTE GTI-n gondolkodom-

Jogi diplomám van, ott csak egy kevés mikor/makro és stat volt, nyilván nem közgázos szinten, legfeljebb az egy év pénzügyi jog érhet valamit, ezért már a kreditelismertetés is kétséges, na meg ott van még a felvételi vizsga is (BCE-n legalábbis, GTI-n nem találtam infot erről) + a kimaradt alapkézéses tárgyak, amiket be kell hoznom, mindezek után bent is kellene maradni.

Az érdeklődés megvan, a matek képességeimben nem bízom.


Lehet egy psz alapképzés, esetleg egy gazdmen könyebb lenne? Szerintetek?



2020. szept. 11. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem jogi diplomával nem is mehetsz pénzügy mesterre.
2020. szept. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Corvinusról tudok nyilatkozni. Elég sokan, kb. a hallgatók fele nem gazdasági alapszakról jött, ezért rengeteg az ismétlés az alapszakhoz képest. A matekja valamelyest nehezebb az alapképzésénél, de nem vészesen.


A felvételi pénzügytanból van, ami egy röhejesen egyszerű tárgy, a négy alapműveleten kívül semmi matek nincs benne. Magában a képzésben azért több lesz, de szerintem túl van misztifikálva az egész, kevesebb matek kell hozzá, mint ahogy sokan gondolják.


Ha tényleg érdekel és hajlandó vagy tanulni rá, akkor csináld és nem lesz problémád.

2020. szept. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a offos lesz nekem az a közgázos másoddiploma.

Corvinuson csak fizetős levelezős mester indult most szeptemberben, alapképzésen sincs ösztöndíjas PSZ/Gazdmen, ez jövőre sem fog változni egész biztos, pénzem meg nincs, pláne diákhitel és minimálbér mellett.

Nappalin nem hiszem, hogy jó ötlet lenne, mert akkor meg dolgozni nem fogok tudni évekig.

GTI-ről semmi jót nem hallottam, meg a kampuszuk is borzalmas.

2020. szept. 13. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Nappalin is teljesíthető. Szoktam látni felnőtteket az esti szemináriumokon, gondolom ők főállásban dolgoznak mellette.
2020. szept. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapszakről beszéltem, mesterszakon fiatalabbak vannak, de heti 30 óra náluk is teljesen általános az egyetem mellett.
2020. szept. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!