Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Logisztikai mérnök szak BME...

Logisztikai mérnök szak BME vagy SZE (Győr)?

Figyelt kérdés
oktatási színvonalban mennyire van különbség? mármint Pest környékén élek, így a BME adná magát, megéri Győrig elmenni ezért? mennyire számít, hogy az ember melyik egyetemen végzi ezt a szakot?

2020. szept. 13. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Oktatásban hatalmas a különbség, és bizony számít. Ha a BME helyett pl. Miskolcra vagy az Obudaira mennel, az meg felejthető különbség a végleges papír értékében, de a győri képzés nem túl nagy színvonalú, hiába pumpal bele sok pénz az Audi. Szóval ha nem kifejezetten ott akarsz dolgozni, akkor menj máshova! BME nagyon nehéz, ha nem is érzed magad oda elégnek, akkor Obudai.
2020. szept. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
SZE
2020. szept. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Annyira jó hogy itt olyanok válaszolnak, akiknek fogalma sincs...
2020. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor valaki, akinek van fogalma?
2020. szept. 27. 17:11
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyes kommentet ajánlom...
2020. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!🙂

Nem tudom mennyire releváns még a kérdés de én tapasztalatból tudok írni.

Első évemet koptatom a BME-n logisztikai mérnökin, én is Győr és a BME között filóztam.

Elmentem mindkét nyílt napra, hogy össze tudjam hasonlítani a két egyetemet.

A SZE-n nagyon barátságos a környezet, tisztára olyan érzés mintha egy család venne körül, a BME-n elsőre nem volt meg ez a tapasztalatom, azonban mint később kiderült a karon nagy összetartás van :). Ha Budapest környékén élsz lehet jobban megérné idejönni, mert közelebb van, meg (nem elfogultságból írom) lehet neve is nagyobb mint a győrinek. A Széchenyi az elmúlt években nagyon sokat fejlődött az Audinak köszönhetően, és mivel az egyetem a gyárral műkődik együtt így lehetséges hogy inkább az Audinál alkalmazott logisztikai folyamatok, feladatok lebonyolításának, megoldásának módszerét tanítják meg. Itt a BME-n úgy érzem sokkal széleskörűbben oktatnak, hogy mindenből is láss egy kicsit, hogyha mondjuk valami nem teljesen szakmába vágó dologról kéne tárgyalni valamiről akkor is érts hozzá egy kicsikét.

Tény és való, hogy nehéz egyetem még így távoktatásban is...

Ha szereted a kihívásokat, akkor nyugodt szívvel tudom ajánlani a BME-t. (Szerintem diploma szinten lehet többet ér egy BME-s ha erre vagy kíváncsi, de ugye a diploma nem ér semmit, ha nem tudja az ember mit is kéne igazándiból csinálnia, úgyhogy ez helyzetfüggő)

Az oktatási színvonalat tekintve pedig eddigi tapasztalataim alapján vannak nagyon jó oktatók illetve kevésbbé jó oktatók is, de ez szerintem minden egyetemen így van :).

Remélem tudtam segíteni egy kicsit.

Sok sikert a választásnál! :)

2020. dec. 6. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó, köszönöm a választ!
2020. dec. 13. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen :D :)

Végül mire esett a döntés ha szabad kérdezni?

2021. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
végül mindkettőt megjelöltem, BME-t első helyen, aztán most júliusig jön a várakozás :/
2021. máj. 19. 23:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Na tök jó :)

Várunk ^^

Szurkolok hogy meglegyen

2021. máj. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!