Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai mérnök vagy...

Logisztikai mérnök vagy építőmérnök?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik lenne jobb ötlet illetve melyiket lenne könnyebb elvégezni? Logisztikát Győrben, az epítőt pedig a SZIE-n néztem ki.

2016. jan. 28. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Én építőmérnök leszek, nem tudom a logisztikában mi az érdekes...
2016. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első kommentelő tudnál írni pár dolgot az építőmérnökiről? Én is oda szeretnék menni.
2016. febr. 7. 15:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Építőmérnökként manapság nehéz munkát találni. Nem csak Mo-n, de külföldön is. Nagyon nehéz szak amúgy, a mechanika és az ábrázolás elég buktató. Csak akkor ajánlom, ha nagyon jó a térlátásod. Én elkezdtem, de rájöttem, hogy nem nekem való. Amúgy jó szak, de véleményem szerint aki gimnáziumból megy, és nem építőipari középsuliból, az nagyon le van maradva a többiekhez képest. Amit persze kellő szorgalommal fel lehet tornázni, de nagyon nem lesz egyszerű.

Logisztikus ma már minden gyárba, céghez kell. Mindent csomagolnak, mindent szállítanak, és egyre jön fel a szakma. Persze mivel mérnöki, ezért eleinte lesz ugyanolyan targyad mint a gépészeknek, járműmérnököknek, ezért nem könnyű, bár könnyebb mint az építő.


Összegezve építőmérnöknek akkor menj, ha nagyon elhivatott vagy ezt csinálni, mert nem könnyű elvégezni és állást találni sem. (Később talán majd megint jobb lesz)

Logisztikai mérnök kicsit könnyebb, és ha tudsz nyelveket mellé, akkor nagyon hamar fogsz állást találni ezzel a dipomával.

2016. febr. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval. (Mint végzett)


Rengetegen 120-140 ezerért helyezkednek el építőmérnökként az iskolával kikerülve. Sajnos nem hasít túlságosan az építőipar. (Bármennyire is ezt vázolták fel anno az iskolában :D )

2017. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... én úgy hallom, az építőmérnökkel is el lehet helyezkedni, pláne mondjuk, ha vizes szakirányra mész. Az építőmérnöki szakma elég tág.

Én gimiből mentem építőmérnöknek de nem éreztem túl nagy hátrányt. Voltak olyan tárgyak, amiből a szakközepesek voltak jobbak, de volt olyan is (pl. matek) amiből a gimisek. Szóval ez nehogy eltántorítson! (kellő szorgalommal akár gimiből akár szakközépből el lehet végezni!)

A logisztikához nem tudok hozzászólni.

2017. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elhelyezkedni el lehet ha próbálkozol, de a fizetésed szerintem meg se fogja közelíteni egy normális iparágban dolgozó mérnök fizetését.


De szerintem el lehetne attól szakadni, hogy az iskolából miről mit mondtak, elég könnyen lehet információkat gyűjteni az interneten a fizetésekről és a szakmában dolgozoktól.


Pl: én nem vízes szakirányon végeztem, ergo nem jártam ennek utána. De ha az elképzelésem helyes akkor ezen szakemberek nagy része közalkalmazottként dolgozhat. Akkor meg gondolhatod, hogy mennyiért.. :D Közalkalmazott bértábla fennt van a neten. (Habár lehet tévedek, de akkor max kijavít majd valaki, aki jártas ebben)

2017. febr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kérdésed az volt, hogy "melyiket lenne könnyebb elvégezni?"


Sajnos ilyen hozzáállással mindkettőt nehéz. Olyan a területet (szakmát) válassz, ami közel áll a szívedhez, vagy találsz benne olyat, ami érdekel. Képzeld el magad 20 év múlva, és amiben jól éreznéd magad, abba az irányba menj.


Egyébként, ha a kettő közül kell választani, akkor én a logisztikát javasolnám. Győr jó az Audi miatt. Esetleg BME a magasabb szaktudás miatt, ha az szóba jöhet.

2017. ápr. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!