Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van ekkora különbség...

Miért van ekkora különbség egyetem-egyetem között azonos szakokon?

Figyelt kérdés
Megnéztem a saját szakom tantervét más egyetemeken és meg kellett döbbennem... Más egyetem teljesen máshogy oktatja ugyan azt a szakot. Sok leadott tárgyban is különböznek de az azonos tárgyakat is más félévben adják le. Miért van ez? Ezek a diplomák egyenértékűek?
2020. szept. 13. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanazt vettem észre, illetve sajnos azt is, hogy amelyik magasabb volt a ponthatár, ott több anyagot is adtak le, ugyanazon a tantárgynév alatt. (Pl biofizika az “eredeti” szakomon 8 részt vett, a “rangosabb” helyen 8+4et, amit lehet énis szívesen tanulnék)

Nem tudom miért van ez, azt viszont nálunk elmondták a felsőbbévesek/végzett hallgatók, hogy hiába mondják ezeket a diplomákat egyenértékűnek, sajnos a munkáltató pontosan tudja mit-hol tanulnak. Legalábbis nálunk ez van, az oktatók pedig nagyon mondják, hogy a mi szakunk is ér annyit mint a másik egyetemé, hiába alacsonyabb a ponthatár, a munkahelyeken rendszerint hallom, hogy valamelyik egyetem végzettjeinek esélyt sem adnak, mert annyira színvonaltalan a oktatás... (Mivel kb 5 egyetemen van lehetőséged megszerezni a végzettséget, nincs okj, pontosan ismerik mi, hogy van.)

Én emiatt szeretnék majd átjelentkezni.

2020. szept. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:
Ahogy felettem is irtak kb. a gepeszmernoki kepzesek kozott is van egy pici kulonbseg. Van ami minden egyetemen ugyan az, van ami sokkal tobb es van ami egyik iskolaban van masikban nincs, egyiknel szakiranyos tantargy masiknal az alap tantargyak kozott vannak. Muszaki kepzesnel is a BME a szent sok helyen, eddig 1 ilyen allashirdetest is lattam ahova azt a papirt fogadtak el. Voltam mar olyan helyen ahol a BME-n vegzettek meg megmondtak majdnem egytol egyig, hogy igen, tenyleg nehez csak amikor a munkaeropiacra kikerulnek a tobbi iskolabol levo hallgatok sokkal felkeszultebbek meg gyakorlatiasabbak, persze a BME-s is fel fogja utana venni a fonalat csak ezt igy elmondtak parszor...
2020. szept. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Ha a felvit megnézed, a szakokat, akkor látod, hogy meg van adva, milyen területben mennyi kreditet kell szerezni. Én nyelvszakon tanulok, pl. kultúrával és történelemmel kapcsolatos témából kell x kredit, de azt már az iskola dönti el, hogy konkrétan milyen órát hirdet meg. Gondolom olyan területről adnak órákat, amilyenről tudnak oktatót szerezni. Ha egyszerűen nincs olyan tanáruk, aki ért a modern amerikai drámához, ott nem tudnak olyan árat tartani, máshol igen. De konkrétabb indokot én sem tudok.


Én Szegeden vagyok, de vannak ELTE-s barátnőm is náluk is látom a különbséget. Nálunk pl. van 8 nyelvvel kapcsolatos gyakorlat, ami a bizonyos képességeket fejleszti (Reading, Writing, Communication ilyenek). Az ELTE-n van 2 félév nyelvgyakorlat, meg 2 félév Writing. Szóval amit ők lerendeznek 2 tárggyal, mi 8-cal. Ezt sejtem az iskola vezetősége így látta jónak.

2020. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanazt a célt sokféleképpen el lehet érni. Egészen különböző elnevezésű tárgyak tartalmazhatnak azonos anyagot. Különböző tárgystruktúra lehet ugyanannak az anyagnak másféle csoportosítása. Minden egyetem olyan struktúrában és olyan módszerekkel tudja legjobban tanítani az ismereteket, ami a saját professzori karának az összetételéhez (az oktatók-kutatók ténylegesen művelt szakterületeihez) legjobban megfelel.


Az azonos képzési és kimeneti követelményeknek való megfelelés jelenti a diplomák egyenértékűségét, ez azonban sem azonos tárgyakat, sem azonos módszereket, sem azonos tananyagot, sem azonos gyakorlatokat nem jelent. Azt jelenti, hogy az adott diplomával rendelkezők azonos feladatok megoldására lettek felkészítve. (Egyébként még magukat a feladatokat is többféleképpen lehet jól megoldani.)

2020. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!