Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igaz, hogy az óbudai...

Az igaz, hogy az óbudai egyetem Keleti Károly Gazdasági karán a matematika ZH-k nál nem lehet használni számológépet?

Figyelt kérdés

2020. szept. 15. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
A legtobb egyetemen nem lehet matekon szamologepet hasznalni. Nincs is ra szukseg. Eleg ha a szorzotabla elejet tudod.
2020. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vannak megcsinálva a ZH feladatok, hogy számológép nélkül meg lehessen oldani. Nem arra kíváncsiak, hogy számokat beütni tudsz-e a gépbe, hanem hogy a feladatot helyesen meg tudod-e oldani a tanított módszerekkel.

Azaz: ha gyök3/6 jön ki eredményre, az teljesen megfelel, nem kell tizedesben megadni hiszen lényegtelen.

Eleinte én is teljesen el voltam képedve hogy mi az hogy nem lehet számológépet használni. Aztán rájön az ember, hogy ha tudja az elemi matematikát (középiskola), tud integrálni-deriválni-határértéket számolni, meg ismeri a nevezetes szögekhez tartozó trigonometrikus függvények értékeit, akkor bármit ki tud számolni a ZH-n.

Pro tip: szép eredmény fog kijönni a feladatokra, tekintettel arra, hogy nem lehet számológépet használni. Szép eredmény a 6/(24*Pi) vagy a gyök(6)*i+4gyök(2) például

2020. szept. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kandón sem lehetett
2020. szept. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
NIK-en lehet használni, de tényleg felesleges. Első félévben csak a diszkrét matek felmérőn tiltják.
2020. okt. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!