Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy gazdasàginformatikus? Melyikkel hol lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Az informatikai rész èrdekel, viszont sajnos sem a mérnöki sem a gazdasági nem annyira.

Prog.infóra nem szeretnék menni, mert nem akarok fölösleges elméleti matekot és megyében tanulni.

Egy plusz mérnöki tudás milyen pluszt ad?

Ill. egy plusz gazdasági tudás milyen pluszt ad?

Èn azt látom, hogy a gazdinfóval nagyobb a mozgástér munkák között.

Szerintetek?



2020. szept. 16. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Konkrétan milyen területen szeretnél elhelyezkedni? pl SW fejlesztés, business analyst, üzemeltetés stb.

A mérnökinfóval talán a legnagyobb a mozgásterületed.

Gazdinfón nagyjából ugyan annyi programozást kérnek szinte számon, mint mérnökinfón.

Illetve gazdinfón is van matek azért nem kevés. Érdemes lenne pár mintatervet megnézned, hogy épül fel egy-egy képzés.

2020. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Gazdinfót választottam. Jobban érdekel az üzleti vonal, főleg, hogy vállalkozásban gondolkodom. Engem ez motivált választáskor.
2020. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megnéztem a tanterveket. Az infó ugyan az, ezért nem tudok választani. A tantervekben látott mérnöki és gazdasági tárgyak sem érdekelnek.

Ha nem saját business-t szeretnék, akkor melyikkel hol lehet elhelyezkedni?

2020. szept. 17. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikkel mindenhol el lehet helyezkedni, akármelyiket is választod, el fogsz tudni helyezkedni. Elárulok valamit: az egyetemen nem fog minden érdekelni, sőt, a tárgyak közel felére, vagy ha nem több, mint a felére, szükséged sem lesz konkrétan az életben. Kötelező nemszeretem tárgyak mindenhol vannak, nincs menekvés. Azt válaszd, amit kevésbé utálsz! Szerintem a gazdasági vonalnak több értelme van az én életemben, a tiédben nem tudhatom. Szerintem a pénzügyekhez és vállalati dolgokhoz érteni soha nem felesleges.
2020. szept. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4 köszi a választ
2020. szept. 17. 22:50
 6/6 A kérdező kommentje:
*4-es
2020. szept. 17. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!