Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy mérnökinformatikus ugyanúg...

Egy mérnökinformatikus ugyanúgy el tud menni a későbbiekben vezetőnek/tanácsadónak mint egy gazdaságinformatikus? Illetve fordítva, egy gazdinfós el tud menni fejlesztőként dolgozni?

Figyelt kérdés
Mivel nagyon alapszinten tudok programozni, ezért nem tudom, hogy szeretném-e csak ezt csinálni, de az biztos, hogy az üzleti dolgok érdekelnének és a fejlesztés is,de a villamosmérnöki dolgok nem annyira, így nem tudom eldönteni hogy jövőre melyik szakra menjek.
2019. máj. 5. 08:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
52%
igen
2019. máj. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
A felsőfokú végzettséggel rendelkezők fele az első 4 évben teljesen másik pályát választ magának, mint, ami a végzettsége.
2019. máj. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Én tanácsadók között dolgozom, és a felük CS-t tanult vagy villamosmérnök. Ennek ellenére valami üzleti végzettség is kell majd mellé, a legjobb talán egy MBA.


A gazdinfósok is el tudnak menni, ha rendesen megtanulnak.

2019. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
* gazdinfósok el tudnak menni programozni (kimaradt)
2019. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
46%
cs-t?
2019. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Computer Science gondolom
2019. máj. 5. 10:56
 7/28 A kérdező kommentje:
De alapból egy mérnökinfós jobban megtanulja a fejlesztést és az egész programozást az egyetemen? (+ ugye magától is de az meg attól függ ugye)
2019. máj. 5. 10:57
 8/28 anonim ***** válasza:
24%

Egy jó tanács, amit a FORBES-től tanultam:

- Egy jó vezető tisztán, érthetően beszél és nem használ olyan rövidítéseket, amik félreérhetőek. :)


A gazdasági szak és a management szak jópofa játék. A valóságban a munka és társadalom pszichológia többet ér, ha csoportvezető akarsz lenni. Motiváció 2.0 c. könyvvel kezd, ha ilyen céljaid vannak.

2019. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

ma 10:57

haha, nem. Az egyetem informatikában csak arra való, hogy felvegyenek egy munkahelyre, ahol aztán kitanulod a szakmát x év alatt. Gyakorlatilag nem jelent többet, minthogy "igen, ez tényleg érdekel engem", de munkahelyen meg fogsz lepődni, hogy mennyire hülye vagy 3.5 év egyetem után mindenhez.

2019. máj. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%

CS a Computer Science igen, azért írtam CS-t mert nincs igazán ennek megfelelő szak Magyarországon (talán a progmat), és így volt adekvát.


A tiszta, érthető (esetünkben: adekvát) beszéd nem kizárólag a vezetők tulajdonsága kell, hogy legyen, hanem mindenkié. A jó vezető elsősorban jó ember, aki abban jeleskedik, hogy segíti fejlődni a munkatársait. Coach, tanácsadó, azaz vezető.

2019. máj. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!