Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Én az ELTE angol-német...

"Én az ELTE angol-német szakán végeztem/tanulok. " Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
olvasom újságban, hogy xy az elte angol-olasz, vagy angol-német, stb szakán végzett. de hogy? ha én jelentkezem az ELTEre akkor csak anglisztikára jelentkezhetem és utána fel vehetem a németet, így végezhetem egyszerre a kettőt, vagy hogy??? mert én angol-német szakra szeretnék menni, akkor hogy vágjak neki? KÖSZÖNÖM ELŐRE IS, NAGYON FONTOS LENNE A SEGÍTSÉG:)
2010. aug. 6. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A bolognai rendszer előtt még így voltak a szakok, tehát nem germanisztika, hanem német szak volt stb.

Úgy, hogy anglisztika és minornak a németet veszed fel.

2010. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
mi az hogy minor? (ne haragudj, de teljesen nem vagyok képben ilyen szinten:S) tehát anglisztikár megyek, felveszem a németet "minorként" és akkor ha elvégzem egy sima bölcsész diplomát kapok? ezzel majd nem lehet tanítani?
2010. aug. 6. 22:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Az angol lesz a főszakod. A minor lényegében "második szak", de azért mégsem, mert nem tanulsz annyi németes tárgyat, mint az, aki német szakra jelentkezett. Tehát általános kultúrtörténeti, országismereti stb. tárgyak kimaradnak. A minor azért jó, mert ugye a bolognai rendszerrel megszűnt az, hogy két szakra felvételizel egyszerre, azonban tanár csak 2 szakkal lehetsz. A minoros tárgyaddal viszont alapképzés után felvételizhetsz angol-német tanári mesterképzésre. Az angol lesz az 1., a német pedig a 2. tanári szakod.
2010. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

pontosan úgy működik, ahogy a 22.38-as írja.


csak egy gáz van ezzel.

ha 3 évet végzel el, max általános iskola 5-ig taníthatsz.

csodás nem?

utána mastert kell csinálnod, az pedig egy szakos tényleg.

arról nem beszélve, hogy emiatt a rendszer miatt a tanszékek nem egyeztetnek, mert bármely szak mellé felvehetsz egy másikat, és totál ütköznek az órák, képtelenség bejárni az összesre.


és még egy hátrány. a minoros szakodhoz jóformán fingod se lesz, mert összevissza tanulod és pont az alapok maradnak ki...


pl:

én töri alapszakos vagyok.

bejön hozzánk egy töri minoros, aki most tanul mondjuk újkor II-t, de nem tanulta az Újkor I-t.

vagy Rómára járt, de Görögre nem. van értelme?

nem...

és ő is ugyanazt fogja tanítani....

2010. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
de akkor ez totál elképzelhetetlen, hogy így menjek egyetemre? ma már egy szak nem elég sehova...és ha azt mondod, h a tanszékek nem egyeztetnek és minden össze-vissza van, akkor h lehet kibírni?:S mostmár azt se tudom, mit csináljak...:( de azért köszönöm szépen mindkettőtöknek! sokat segítetek!:)
2010. aug. 8. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!