Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyire lesz...

Szerintetek mennyire lesz nehéz a holnapi öszi német érettségi a tavaszihoz képest?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap megyek újra érettségizni német nyelvböl középszinten, de egy kicsit be vagyok parázva:

Idén tavasszal már voltam (elörehozott), de a hallgatásértés egyszerüen érthetetlen volt és bár talán max. pontos szóbelivel így is meglett volna a 80 %, a tanárom azt mondta, hogy nagy szemétség volt a Hörverstehen (itt az oldalon is láttam pár ilyen kérdést, amiben szidták keményen) és inkább menjek összel, mert szerinte jobb lesz!

Ti is így vagytok vele?

Már csináltam korábbi hallgatásértési feladatokat, 85-90 %-os átlagban, a többi írásbeli részek pedig mennek, inkább ettöl parázok, mivel évröl évre nehezebb és ha a tavaszi egy katasztrófa volt, akkor milyen lesz az öszi? :S

Köszi elöre is! :)


(Ui.: sorry, ha rossz helyre írtam vagy már kérdezte valaki és nem vettem észre! xD )


2011. okt. 23. 09:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Na basszus, már most elnéztem, mert inkább a Nyelvtanulás részbe kellett volna írnom, sorry! :(
2011. okt. 23. 09:08
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudom miről beszélsz, mert én is voltam tavasszal és én ,akinek már akkor nyelvvizsgája volt plusz német nemzetiségi tagozatra is jártam, nem tudtam megcsinálni, hát kicsit kiakadtam... viszont én nem hiszek abban, hogy az őszi érettségi nehezebb, mint a tavaszi. Reméljük a tavaszi után kicsit elgondolkodtak azok, akik összeállítják ezeket a feladatsorokat és egy normális középszintű érettségit iratnak majd. Remélem sikerülni fog, hajrá :))
2011. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :)


Amúgy én is tök ugyanúgy vagyok, mint te: egy évig elökészítöbe jártam és rá egy évre már meg is lett a nyelvvizsgám, ami, ha jól tudom, nehezebb, mint az érettségi!

2011. okt. 23. 12:09
 4/7 anonim ***** válasza:

most olvasom a kérdésedet,én is ma voltam érettségizni:)

neked hogy sikerült?

2011. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát, így látatlanba azt mondom, hogy szerintem jobbra sikerült, mint a tavaszi!


A témák egyszerüek voltak, pláne az olvasásértésben. A nyelvhelyesség picit húzósabb volt szerintem, de az is elmegy. A levél ugyanaz, mint eddig, én az elsöt választottam a témák között, remélem jóra sikeredett.

Végül a hallgatásértés: hát nem sokat változott, annyit könnyítettek, hogy pl. a 2. és a 3. feladat X-elgetös volt, ergó ha semmit sem értettél, akkor is volt esélyed, hogy max. jót jelölsz be.


Holnap megnézem a megoldókulcsot, addig azt mondom, hogy ez könnyebb volt!


Neked? :)

2011. okt. 24. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első rész szerintem is könnyű volt,az pont jó volt arra hogy megnyugodjak és még élhető szintre essen vissza a pulzusom,a végén még unatkoztam is:D a nyelvhelyességbe nekem is voltak bizonytalanságok,a magnónál meg csak néztem hogy ez az első.esküszöm az 3. érthetőbb volt mint az első.

a megoldókulcsot hol lehet majd megnézni,már ilyen hamar fent lesz?

egyébként ha van kedved egyeztethetnénk megoldásokat:)

2011. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az oh.gov.hu-n holnap 8-tól!


Ok, csak én már egy részét most elfelejtettem! :D

2011. okt. 24. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!