Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdálkodási és menedzsment...

Gazdálkodási és menedzsment FOSZK-ra szeretnék jelentkezni. Mesélne valaki erről a képzésről? Gondolok itt a tantárgyakra, mennyire nehéz a képzés, milyen szintű matek tudás kell hozzá. (Én 3-as/4-es vagyok matekból.)

Figyelt kérdés

2020. szept. 21. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Én Gazdálkodási és menedzsment szakra járok igaz én nem FOSZK képzésben hanem egyetemiben. Nem annyira nehezek a tantárgyak, a matekból én pl. 2-es 3-as voltam mégis megy szóval annyira nem vészes szintű a matek.
2020. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

És milyen tantárgyak vannak?🙂 Melyik suliba jársz?

Én azért nem szeretnék egyetemi képzésre menni, mert nem akarok még 3,5 évig tanulni. Ezért döntöttem a FOSZK mellett. 😁

2020. szept. 21. 13:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Komáromba járok a Selye János Egyetemre most vagyok másodikos alapképzésen. Amúgy ezek az órák vannak.


Kötelezőek:

-Közgazdaságtan

-Szakkomunikáció alapjai

-Informatika

-Matematika

-Közgazdaságtan

-Vállalatgazdaságtan

-Marketing

-Szemesztrális munka

-Könyvelés

-Statisztika

-Gazdasági jog

-Szervezés- és vezetéselmélet

-Gazdaságpolitika

-Vállalati pénzügyek

-Az adózás alapjai


Kötelezően választhatók:

-Gazdaságtörténet

-Gazdaságszociológia

-Angol nyelv vagy Német nyelv

-Közgazdasági elméletek története

-Pszichológia

-A politológia alapjai

-Vállalati információs rendszerek

-Prezentációk készítése

-Értékteremtő folyamatok menedzsmentje

-Nemzetközi kereskedelem

-Személyzeti menedzsment alapjai

-Pénzügyi és gazdasági elemzés

-Kalkulációk és költségvetés

-Bevezetés a projektmenedzsmentbe


Szabadon választhatók:

-Médiakommunikáció

-Középiskolai matematika szeminárium

-Diplomáciatörténet

-Pénzügyi-gazdasági elemzés szeminárium

-Pénzügyi intelligencia

-Innovációmenedzsment a gyakorlatban az iLex InnoICON alkalmazás segítségével

2020. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
A gazdálkodási és menedzsment nem egyetemi szak egy szimpla alapképzés, amely egy nem túl nehéz üzleti képzés nyugodtan vágj bele. Inkább ez mint a foszk.
2020. szept. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Az nem egyetemi, hanem BA képzés, kedves első válaszoló... Bachelor of arts, angolul.


Kedves 4-es válaszolót inkább nem kommentálom.


A Foksz-ot is egyetemen oktatják, egyetemi tanárok és a BA-sokkal fogsz együtt tanulni (lesznek közös óráitok egy idő után, inkább a képzés vége fele). Úgymond a BA vagy Bsc előszobája ez a képzés. Eldöntheted, hogy tetszik-e az adott egyetemi képzés, akarod-e egyáltalán magasabb szinten is folytatni.


Én a PTE-n végeztem tavaly Foksz-ot. Most BA-ra járok és lassan végzek. Mesteren tervezem folytatni, ami lehet pénzügy lesz.


A képzés maga nem nehéz, abszolút teljesíthető itt Pécsett (más egyetemekről nem tudok nyilatkozni, nem mindenhol van így). Úgy állították össze a tantervet, hogy ne legyen túl nehéz és az igazán szivatós tárgyakat meghagyták a BA-ra.


Nekem gondom volt a Számvitellel, de rosszul is tanították az elején (azután berágtam, megtanultam jól és 5-ös lett a tárgy). Valószínűség számítás és statisztika se volt könnyű nekem speciel (mondjuk a tanár se magyarázott túl jól. Sok pénzem ment el a plusz korrepetálásra és 2-es lett). A többi nem volt vészes. Van kötelező szakmai gyakorlat a 4 félévben, ami 3 és fél hónap egybefüggő szakmai gyakorlat. Nyelvvizsga követelmény ezen a szinten nincs.


Viszont az tudnod kell, hogy ezzel így, önmagában nem lesz semmilyen munkád. Rengetegen végeznek ezen a szakon, szóval lesz egy kis tömeg képzés feeling Foksz1-en. Diplomás, több nyelvet beszélő emberek is nehezen találnak ezzel a végzettséggel (is) munkát. Mivel a gazd.mendzs-ment mindenbe bele kóstol kicsit, de még nem specializál.


A Foksz végzettség jelenleg ismeretlen a munkáltatók körében. Ne számíts vele jó pozicíóra. A Foksz magasabb szintű végzettség, mint az Okj. Oklevelet fognak neked kiállítani, nem pedig diplomát. De tény, hogy ezzel még távolról se leszel közgazdász.


Érdemes lenne további oktatási szinteken folytatni. Minimum a Ba-n, de a mester képzéssel tudnál igazán labdába rúgni. Csak Foksz oklevéllel nem fogsz tudni munkát találni.


Ha kérdésed van még, írj bátran!

2020. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Négyes vagyok: jogász és MSc közgazdász diplomám van, jelenleg PhD képzésre járok, hidd el a gazdmen nem egy nehéz képzés.
2020. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"A gazdálkodási és menedzsment nem egyetemi szak egy szimpla alapképzés,".


Itt mire is gondolsz?


Oké, kedves 4-es. Lehet itt méregetni azt a bizonyost, hogy kinek, hány diplomája van, bár a jogász képzés eléggé más jellegű és természetű, mint egy közgazdász képzés.


Msc közgazdász diplomádnak van neve is amúgy?


Én leírtam a tapasztalataimat, mert most, 2020-ban benne vagyok ebben a rendszerben és éppen, véletlen gazdálkodás és menedzsmentre járok.


Szerintem maradjunk ennyiben, jó?

2020. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Mucika egy kicsit vegyél vissza, mert egyelőre még csak a foszk van zsebben és ahogy írtad az se volt könnyű neked.Igaz a jog teljesen más, mint a üzleti közgazdász képzés, nekem is van némi fogalmam mi megy manapság az egyetemeken tavasszal végeztem a vezetés szervezés mesterképzési szakon. Ez nem mérgetés ez tény. Most meg Phd képzésben tudományos kutatónak készülök. Nyugi nem Pécsen tanítok.
2020. szept. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem aggódom sem miattad, sem az állítólagos tanításod miatt.


De az a bizonyos méregetése egyértelműen megy neked.

2020. szept. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Négyes vagyok: jogász és MSc közgazdász diplomám van, jelenleg PhD képzésre járok, hidd el a gazdmen nem egy nehéz képzés."



Azt mondom erre hogy minden relatív.

2021. jan. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!