Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

A Budapesti Corvinus egyetem gazdálkodástudomanyi illetve a közgazdaságtudományi karokra milyen tantárgyakból kötelező emelt szinten érettségit tenni?

Előre is köszönöm a segítséget!

2017. szept. 2. 12:15  Privát üzenet  

A válaszok

felvi.hu

AK-nál meg az elemzőnél matekból kell, a többinél nincs kötelező emelt.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2017. szept. 2. 13:12 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Akkor én is jól gondoltam.

Ugyanis én egészen eddig abban a tévhitben voltam (egy tanárnak köszönhetően) hogy az emelt matek kötelező és még választani kell hozza egy emeltet történelemből vagy valamelyik idegen nyelvből.

# 2/4Időpont 2017. szept. 2. 16:57 Privát üzenet
Igen, elsősorban nézd meg felvi.hun, de általában emelt matek vagy emelt töri vagy emelt nyelv vagy ezek variációi kellenek ide

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2017. szept. 3. 21:32 Privát üzenet

tanárnődnek annyiban igaza van hogy ha államis hely a cél és nincs más többletpontod akkor egyfajta kényszer a két emelt a pontok miatt :)

De persze rengeteg féleképpen összehozhatod a szükséges pontszámot. Érdemes a felvi.hu-n található pontszámító kalkulátorral kisérletezni

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2017. szept. 5. 16:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A Corvinus nemzetközi gazdálkodás (magyar nyelven) szakán kötelező a Allgemeine Betriebswirtschaftslehre tantárgy akkor is ha eddig nem tanultam németül?
Kell a Corvinus Egyetemre, a Tájépítészeti karra felvételihez kötelező EMELT érettségi? (2013-as felvétel)
Gazdasági szakokra nem kötelező az emelt szintű érettségi, ugye?
Gazdápkodási és menedzsment szakon szeretnék továbbtanulni a Corvinus egyetemen. Oda kötelező az emelt matek érettségi vagy elég a töri is?
A Corvinus Egyetemre kötelező az emelt szintű matek érettségi?
Pénzügy- számvitel alapszakra kötelező a matek emelt 2013 taaszán vagy mehetek matek emelt nélkül is?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!