Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján váltsak egyetemet)?

Figyelt kérdés

Szóval összeszedem pontokba, hogy átlátható legyen, hogy mik a pozitívumok és negatívumok a jelenlegi helyzetemmel/szakommal kapcsolatban és mik lennének ugyanúgy pro és contra ha váltanék szakot. Azt tudni kell, hogy másodéves gyógytornászszakos hallgató vagyok Debrecenben, de csak az első félév tárgyai vannak meg nekem teljesen. Pesti vagyok, egy budapesti egyetemre váltanék, ami 3 éves alapképzést ad.

Debrecen - NEGATÍVUMOK:

1. utálom a várost magát

2. nincsenek itt barátaim

3. bukdácsolok az egyetemen, nem nagyon motivál semmi a tanulásban

4. nem szeretnék dolgozni soha a jelenlegi szakommal

5. A szüleimnek albérletet kell fizetniük havonta, hogy itt lehessek

6. az eredetileg 4 éves képzésből már 3. éve járok ide, de 2 évet csúsztam, így még ismét 4 évem van hátra, azaz összesen minimum 6 évet kell majd idejárnom

7. sok a tandíj, ráadásul fizetősön vagyok (habár ha itthagyom ezt, ígyis-úgyis vissza kell fizetnem majd az állami féléveimet is)

8. Nem érdekel amit tanulok és nem is vagyok benne különösebben jó, soha nem is voltam

9. Nagyon zárkózott, remete életet élek itt és nem is motivál semmi, hogy kialakítsak egy baráti társaságot


Pest - POZITÍVUMOK:

1. Ott vannak a barátaim, baráti társaságom (ott még volt életem...)

2. Ott van a szerelmem, így gyakran tudnám őt látni

3. Nem kéne a szüleimnek albérletet fizetnie, sőt semmien lakhatásért külön pénzt kiadniuk, ugyanis ott élünk

4. Olyan tanulnék, amiben jó vagyok és nem valószínű, hogy bukdácsolnék, habár nem tudom, hogy mennyire érdekelne

5. Imádom Budapestet

6. Több lehetőségem lenne tanulás mellett dolgozni (pl diákmunkákat vállalni, korrepetálni)

7. Gyakrabban járnék el, szociálisabb lennék, nyitottabb életem lenne

8. A budapesti szakomnak olcsóbb a tandíja és szerintem átvennének simán államira is

9. Szeretnék majd azzal foglalkozni, amit itt tanulnék és jó is lennék belőle


Pest - NEGATÍVUMOK:

1. Ezzel a szakkal annyira nem biztos, hogy sok lehetőségem lenne elhelyezkedni, vagy utazni, erre mondják a tipikus "büfészak" kifejezést

2. Néha úgy érzem, rossz befolyás alatt vagyok a baráti társaságom által és lehet, hogy a határozatlanságomat vagy mást kihasználva ismét csak bele vinnének állandóan a rosszba/elvárnák, hogy mindig velük lógjak, ami a tanulástól és az én egyéni időmtől venné el a lehetőséget/időt

3. Ha ezt a szakot is otthagynám/nem sikerülne valami miatt, akkor már több egyetemre nem tudok menni

4. Félek, hogy ez a szak sem fog tetszeni


Debrecen - POZITÍVUMOK:

1. A Debreceni Egyetem egy rohadt jó egyetem (szerintem) és meg vagyok elégedve az oktatók hozzáállásához, mindig nagyon segítőkészek voltak

2. Ha a mostani szakomat (bukdácsolva) elvégezném, akkor olyan munkám lenne majd, amivel biztos, hogy utazhatnék, a világon bárhol szükség lenne rám, hiányszakma

3. Egy nyugodt légkörbe vagyok és semmi nem veszi el az időt a tanulástól

4. Nincsen a barátok/baráti köröm "bad influence"-e, nem visznek bele mindig a rosszba, elég időm jut mindenemre, amire szeretném

5. Olyan tárgyakat is fel tudtam venni a csúszás következtében (szabválok), amiket amúgy nem biztos, hogy lehetőségem lett volna hallgatni

6. Itt nem iszok soha, nem űzök semmilyen káros szenvedélyt (Pesten is csak az ivás lett volna)


Válaszaitokat előre is köszönöm!!:-)



2020. szept. 24. 20:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!