Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezek alapján ti milyen egyetem...

Ezek alapján ti milyen egyetemet, szakot ajánlanátok? (NKE-NETK)

Figyelt kérdés

Jelenleg középiskolában informatikát tanulok, de kicsit kezdem úgy érezni, hogy ez nem nekem való, annak ellenére, hogy végülis megy a dolog.


Azonban nagyon érdekelnek:

- a nemzetközi kapcoslatok

- Országok közötti konfliktusok

- és a diplomácia


Amit nézegettem az a Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Nemzetközi és Európai Tanulmányok Kar, nemzetközi védelem- és biztonságpolitika.


A nyelvvel még hadilábon állok, de természetesen ha ide megyek bele kell húznom. A jegyeim elég jók és remélhetőleg az érettségi is jól fog sikerülni.

(matek és infó emelt) - elvileg ezt is elfogadják?


Azt azonban tudom, hogy ide nehéz bekerülni, utána nehéz elhelyezkedni tekintve, hogy nem vagyok annyira talpraesett kommunikáció terén sem, de talán belejönnék...


Szóval igazából tényleg csak azért szeretnék ide, mert nagyon érdekel a téma, minden más ellenem szól. Viszont egy valami NEM érdekel, amit gondolom itt is kell tanulni, az pedig a JOG! :(


Szerintetek? Válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. jan. 18. 05:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

A nyelvekkel tényleg bele kell húzni! A történelmet szereted? Abból nem tudnál emeltet csinálni?

Szerintem a Corvinus nemzetközi kapcsolatok szakának nézz még utána!

2017. jan. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szeretem a törit, de igazából több pontom akkor sem lesz, de lehet én tudom rosszul. Megnézegettem a Corvinust is. Köszi a választ! ;)
2017. jan. 18. 12:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés, kollégiumra van lehetőség NKE-n vagy Corvinus-on? Ha igen, mik növelik oda az ember esélyét?
2017. jan. 18. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Váljanak el a szüleid, költözzetek minél messzebbre pesttől, éljetek minél kevesebb pénzből, legyen minél több tanuló vagy 6 évnél fiatalabb testvéred, stb :D:D Amúgy ilyeneket néznek tényleg :D
2017. jan. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké vágom, hát tekintve elég messze lakok, szüleim túl sokat nem keresnek, talán lenne rá esélyem. Mondjuk testvérem nincsen :/
2017. jan. 18. 16:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én NKE-NETK nemzetközi igazgatáson tanulok... mit ne mondjak van jog :D

Az Orczy úti koliban lakok, nagyon király hely, viszont egyre nehezebb lesz bekerülni.

A nyelvek valóban fontosak, és a törit is szeretned kell ha ide jössz.

2017. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Honnan tudod, hogy érdekel-e a jog? Menet közben is meg lehet szeretni. Ha komolyan akarsz ilyenekkel foglalkozni, jogi vagy történelem vagy politológiai végzettség nélkül az ilyen "nemzetközi tanulmányok"-szerű dolgok max. kiegészítésnek jók.
2017. jan. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Politológia
2017. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy kiragadok egy olyan részt, ami annyira nem is lényeg, de a szülők válása csak akkor számít plusz pontnak a felvételin, illetve a kollégiumba való jutás során, ha segélyre szorul ezáltal a csonkacsalád. (én ezt találtam hivatalos dokumentumokban, de ha mégsem így van, akkor nyugodtan javítsatok ki)

Én is ebben az irányban szeretnék továbbtanulni. :)

2017. febr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az NKE NETK-re járok nemzetközi igazgatás szakra. Amiről elfelejtettek szólni, hogy vannak közös modulok, amiket kartól és szaktól függetlenül MINDENKINEK kell tanulnia. Ilyenek pl. az alkotmányjog, közigazgatási funkciók, szociológia, rendészet, hadelmélet, ami szerintem fölösleges, csak a tárgyak számát növeli. Így kezdtem tavalyelőtt az első félévet 15 tárggyal.

Egyébként a joggal semmi gond nincs, én is idegenkedtem tőle, de vannak érdekes részei is, mint hogy mikor lehet népszavazást kezdeményezni, kisebbségek helyzete. A nemzeti jog meg kifejezetten érdekes. :)

2017. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!