Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a legegyszerűbb dolog,...

Mi a legegyszerűbb dolog, amit egy ember csinálhat középiskola után, hasznos a jövőben és nem munka?

Figyelt kérdés

Valami egyszerűbb de hasznos egyetemi szak? esetleg okj-s képzés?

1-2-3 évig szeretnék valamit tanulni, de semmi nehezet, mert már amúgy elegem van a tanulásból és ez jó lenne ha valami hasznos lenne. recepciós szakmám, meg érettségim lenne addigra. És mondjuk matekos dolog jó lenne, abból jó vagyok.

Ezt egyébként azért szeretném, mert érettségi után rögtön el szeretnék költözni itthonról és mivel addigra még nem lesz elég félretett pénzem, hogy önállóan lábra álljak, így mennék valamit tanulni, hogy a szüleim fizessék azt is, meg akkor a szállást is (bocsi a hosszú mondatért). És természetesen dolgoznék mellette.

(És amúgy nem vagyunk gazdagok, de állunk úgy, hogy a szüleimnek nem fájna túlságosan ezt kifizetni)

Köszi, ha segítesz!



2020. szept. 30. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valami gazdasági szak talán? Vagy könyvelői szakma?
2020. szept. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
:DDD Tehát te tanulni akarsz valamit, ami könnyű, érdekel is, hasznos a jövőben-de nem akarsz dolgozni benne később(akkor hogy érted a hasznosságot?) Mindezt azért, hogy kollégiumban lakhass. WTF?
2020. szept. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtanulás!
2020. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Neem

Szívesen dolgoznék benne később. Hogyha sikerül valami tényleg könnyűt találni, ami tényleg hasznos is.

A könyvelőn már gondolkoztam, de az szerintem nem túl könnyű. Gondolom ott is kell magolni egy csomót.

Természetesen tanulok nyelvet. Most november fogom csinálni angolból a B2-őt, és érettségiig szeretném németből is ugyanezt. A nyelvet azt szeretem, főleg, hogy annak nagy részét még sorozat nézéssel is meg lehet tanulni(így tanultam meg az angolt, és így szeretném elkezdeni a spanyolt is)

2020. szept. 30. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor mégis mit szeretnél? Nincs olyan szak, ami könnyű és piacképes, hasznos egyszerre...
2020. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg olyan szak, ahol nem túl sokat kell magolni, hanem inkább megérteni kell a dolgokat, meg prezentációt csinálni, ilyesmi?
2020. szept. 30. 20:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden egyetemi szakon kell magolni. Általába pont azokat hívják "ruhatárasnak" ahol csak magolni kell, mert az az egyszerű. :D

Inkább keress olyat ami valóban érdekel, mert azt szeretni fogod tanulni. Olyat tanulni ami nem érdekel, nagyon keserves.

2020. okt. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem a magolás, az, ami a legegyszerűbb.

Szerintem akkor maradok a pénzügynél. Nyáron ezt terveztem el csak utána visszajöttem a suliba, és rájöttem, hogy basszus, én nagyon nem szeretek tanulni. De így muszáj leszek.

Vagy talán kereskedelem-marketing.

Amúgy, ebben a pillanatban jutott eszembe, hogy én tovább akarom vinni a szüleim vállalkozását, és ahhoz is jó lenne valami papír. Élelmiszerboltba valami vagy esetleg a vállalkozáshoz okj-s szakma. Majd utánanézek.

Köszi a segítséget!

2020. okt. 1. 15:36
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, ez egyáltalán nem igaz. Reál szakokon nulla magolás van és nem, a törvényeket/szabályokat nem magolni kell, hanem megérteni, mert ezek mindig valami logikus dolgok.

Viszont ettől független nehezek a reál szakok kedves kérdező. De ha megy a matek és szereted, akkor életed legnagyobb hibályát most követed el. Ugyan így álltam a dolgolhoz annó, utáltam tanulni mindem tárgyat, kivéve matekot, mert az logikus volt. De végül tovább tanultam és ez volt a legjobb döntés. Msc-n vagyok és data scientist szeretnék lenni és valószínüleg az is leszek majd, ha nem tudnád ez nagyom durván statisztikás/matekos terület. Imádom a tanulás minden percét, mert imádom azt amit csinálok és annyira jó érzés, hogy életem végéig egy ilyen izgalmas területen dolgozhatok.

Kérlek ha nehéz is lenne, tanulj tovább, mert az a 3 év gyorsan el fog telni, nem számít, hogy tanulsz-e vagy sem, de az már számít, hogy 3 év múlva állvizsga előtt állsz és lesz egy diplomád ami piac képes és egy szakmád amit szeretsz. Ha kell segítség tovább tanulásban/matekban/informatikában, akkor írj bármikor, szívesen segítek, ezen ne múljon a jövőd.

2020. okt. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nézd meg ezt is ;)

[link]

2020. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!