Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány km távolság esetén...

Hány km távolság esetén vennének fel egyetemi kollégiumba? Kb.50 km a lakhelyem és a suli közt a távolság, de amilyen macerás a bejárás, lenne úgy 2 óra az út.

Figyelt kérdés
Amugy tudom, hogy ez számít, de a szüleim hála Istennek együtt élnek, és teljesen rendben van a családunk élete is.
2010. aug. 7. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ahová én jártam, ott legalább 30 kilométerre kellett laknod az egyetemtől ahhoz, hogy kollégiumot kaphassál. Persze voltak akik közelebb laktak és mégis kollégisták voltak. Egyszerűen átjelentkeztek az ország túlsó felében élő nagyszülőkhöz vagy rokonokhoz és mindjárt ők is jogosultak lettek.
2010. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez a kollégiumi felvételi nem mindig jogosultság alapján működik, úgy értem, a szociális szempontok alapján sorba állítják a jelentkezőket, és az első x kap, ha x férőhely van. Szóval a helytől függ, hiába lennél amúgy jogosult rá, ha nincs több hely, akkor édes mindegy.
2010. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
figyelj, én 90 km-re lakom a lakóhelyemtől, nem kaptam kolit, míg más aki 20 km-re lakik megkapta ... szóval itt sok mindentől függ az egész
2010. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Távolság nem nagyon mérvadó, hacsak nem vagy külföldi, határon túli vagy párszáz kilométerről van szó.

ELTÉ-nél 50km alig jelent egy-két pontot a felvételi ügyrend szerint, van egy sejtésem, hogy egyáltalán nem ez fog dönteni.

Bejáró ne legyél, az első éved legyen nyugodt. Inkább keress valami olcsó albérletet, fogj össze másokkal, de legyen szállásod. Ingázni az elején megterhelő lehet.

2010. aug. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a lakhely távolsága csak egy kis része annak, ami alapján eldöntik, hogy kapsz vagy nem koleszt. csak minimum távolság van, ami alatt biztosan nem kapsz. nálunk azt hiszem az 25 km volt...
2010. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!