Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félévkor be lehet kerülni...

Félévkor be lehet kerülni egyetemi kollégiumba?

Figyelt kérdés
Most nem jelentkeztem kollégiumba mert nem nagyon szeretnék másokkal szobán osztozkodni stb. és nincs annyi pénzünk hogy albérletbe menjek ezért úgy döntöttem hogy megpróbálom a bejárást ami napi 60 km lenne vonattal,plusz még az állomásig 1-2 km. Ha nem bírom félévkor bekerülhetek kollégiumba? Mert már hallottam olyat is hogy ha nem bírom a bejásárt akkor is csak jövő szeptembertől vehetnek fel kollégiumba.
2011. aug. 23. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Várólistára jelentkezhetsz bármikor, aztán ha felszabadul egy hely, bevesznek. Ez lehet 2 hét is, de 2 hónap is..nem lehet kiszámolni, mikor lép le valaki a koliból.
2011. aug. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szóval akkor akár az első hét után is jelentkezhetek kollégiumba ha nem bírom aztán majd ha valaki elmegy a koleszból lehet hogy fel is vesznek pár hét alatt ha szerencsém van?
2011. aug. 23. 00:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sulifüggő, de szerintem várólista mindenhol van. Erre bármikor lehet jelentkezni, de szerencse kell hozzá, hogy sikerül-e bejutni, és ha igen, mikor.


Az ELTE-n pl. augusztus 31-én már felvesznek egy adag embert a várólistáról (mert addig sokan, akik kaptak kolit, mégis visszamondják), és onnantól pedig folyamatosan, ha szabadul fel hely, valakit beraknak oda.

2011. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy majd jelentkezem a várólistára,mert ahogy közeledik a szeptember egyre jobban félek a mindennapi bejárástól,azért a napi 1,5 óra oda aztán vissza nem kevés,főleg ha úgy lesznek óráim hogy 2 óra reggel aztán még egy este.
2011. aug. 23. 01:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk Győrben várólistára nem lehet akármikor jelentkezni.

Aki a rendes felvételi eljárásban nem kapott kolihelyet az várólistára kerül. Onnan bekerülhet.

Aki egyáltalán nem jelentkezett, annak köv szeptemberig nincs koli.

2011. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem is tudom hogy gondoltad, hogy nem akarsz mással osztozni a szobán. A kolesz nem luxus hotel, általában örül az ember, ha bekerül, és reménykedik, hogy nem ezer éves koli, mert a régebbi épületek méltán viselik a "csótányos" elnevezést.

Ez a bejárás téma....hát elég necces, most gondolj bele, milyen rossz az, ha a barátaid buliznak, te meg nem tudsz menni, mert nem tudsz utána haza menni meg ilyenek.


Iratkozz fel a várólistára, általában mindig marad pár üres hely.

2011. aug. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából pont Győrről lenne szó,úgyhogy ahogy látom leghamarabb jövő szeptemberben jelentkezhetek:S
2011. aug. 23. 14:24
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát a SZE-n Győrben tuti nem lehet később jelentkezni.

Olyat lehet, hogy beadsz méltányossági kéremet, különböző anyagi és szociális okokra hivatkozva akkor még felvesznek 20-30 embert. De annak azt hiszem hétfő volt a határideje.

2011. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm szépen! Mivel 60 km-re lakok ennyire nem lehet beadni méltányossági kérelmet,ugye? De azért jövő szeptemberben jelentkezhetek?
2011. aug. 23. 15:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Távolságra annyira nem méltányolnak, főleg 60 km azért nem sok. Szaktársam 400 km-re lakik :) Én csak 160-ra.

Kérelmet szociális helyzetre tudsz beadni, kevés a pénzetek sok testvétred van aki tanul, szülők elváltak, Te vagy családtag beteg, magas a gyógyszerköltsége, ilyesmik.


Amúgy szaktárs Sopronból másik Kapuvárról jár be minden nap, lehet neked se lesz vészes, majd ki kell próbálni :)


Jövő szeptemberre természetesen jelentkezhetsz.

2011. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!