Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a legfontosabb egy gimnáziu...

Mi a legfontosabb egy gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Szerintetek az hogy jó oktatást biztosítson vagy pedig hogy jó közösség legyen? Melyik az elsődleges szempont a választásnál? Tudom, hogy mind a kettő fontos, de sajnos az egyik egy nagyon elit suli és adna pluszt a továbbtanuláshoz, de nem olyan jó a közösség. A másik egy gyengébb és lenézettebb hely, de elég jó osztállyal.

2020. okt. 2. 23:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%
Akkor meg üsd a vasat, amíg forró! Ha kikozositeni nem fognak, mi kell még?
2020. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Rendben. Lehet megpróbálok visszamenni. Akikkel meg összebarátkoztam az új helyen, tudom tartani a kapcsolatot sulin kívül.
2020. okt. 3. 09:44
 13/20 anonim válasza:
16%
ne kötöszködj hanem légy kedves
2020. okt. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem inkább a közösség. Arra a fostos érettségire minden hely fel tud készíteni, ezt tapasztalatból mondom. De mikor neveletlen szarok miatt nem tud a tanár órát tartani, meg mikor az osztálytársaid bullyznak, vagy azért mert jól tanulsz vagy azért, mert nem gazdag a családod vagy hasonló hülyeségek miatt, az egy életre meg tud nyomorítani
2020. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
44%

"minden hely fel tud készíteni... De mikor neveletlen szarok miatt nem tud a tanár órát tartani"

Hogy tud felkesziteni olyan iskola, ahol órát tartani se lehet?...

2020. okt. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
8%
15: ahol jó a közösség, ott lehet órát tartani.
2020. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%
Ja, akkor mégse minden hely.
2020. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
27%

17: Minden hely, ahol jó a közösség és nem tényleg a lepra legalja. Komoly gondjaid vannak a szövegértéssel, úgy látom.


De hogy megnyugtassalak, pályaváltás miatt tettem emeltet utólag is, egy nem túl hülye ember meg fel tud készülni könyvből is.

2020. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
83%

"Minden hely, ahol jó a közösség"

Nem ezt írtad korábban.

2020. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
88%

Saját tapasztalatot fogok leírni:

8 osztályos erős gimibe jártam, meg se fordult a fejemben 8. végén, hogy esetleg átmenjek a közelemben levő másik, gyengébb gimibe. Végül 10-ben annyira meguntam ezt a sznobságot, és, hogy folyton villogtatjuk, hogy milyen ügyesek vagyunk, a zseni gyerekek készülnek a versenyre, de közben közösség 0, mindenki elvan a maga kis világában, így eljöttem, és magántanuló lettem (igen, akkor még lehetett). Egy teljesen más típusú rendszerbe kerültem, ez nem is lényeg, hanem az, hogy már nem a régi sulim diákja voltam. Amikor egyszer az osztályfőnököm behívott egy órára, nagyon furán éreztem magam, éreztem a többieken is, hogy kicsit tartózkodnak tőlem (valszeg bennük volt az érzés, hogy elhagytam őket). Többet arrafele se mentem.

Utólag visszanézbe sokkal jobban teltek volna a diákéveim, ha a gyengébb gimibe megyek, ott nagy hangsúlyt fektettek a közösségépítésre, tényleg nem volt jellemző ez a felsőbbrendű távolságtartás.


De nem ilyen fekete-fehér a világ. A fő kérdésre válaszolva, igen, egy jobb közösséget választanék az elitség helyett, ha ez a két opció. De ugyanúgy erős suliban is lehet jó közösség és összetartozás-tudat, és egy lazább suliban is szrhat mindenki a másik fejére.


A te esetedre reagálva: a magam esetéből kiindulva, nem biztos, hogy olyan jó ötlet a régi osztályba visszamenni. Elég, ha a hűvös távolságtartás magatartást veszik fel, már ettől elég, hogy szrul érezd magad, nem kell ehhez bullyingolás.

2020. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!