Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a legfontosabb egy gimnáziu...

Mi a legfontosabb egy gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Szerintetek az hogy jó oktatást biztosítson vagy pedig hogy jó közösség legyen? Melyik az elsődleges szempont a választásnál? Tudom, hogy mind a kettő fontos, de sajnos az egyik egy nagyon elit suli és adna pluszt a továbbtanuláshoz, de nem olyan jó a közösség. A másik egy gyengébb és lenézettebb hely, de elég jó osztállyal.

2020. okt. 2. 23:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Én inkább erősebb sulit választanám, közösség mindig más és mindenkinek relatív. Van aki szerint akkor jó az közösség, ha minden tanár megutálja az osztályt (ahogy sajnos nálam volt), valaki azt értékeli ha van pár ember akivel jóban van és marad ballagás után is. (Nekem az utóbbi volt a fontos, kamu/kétszínű emberkékkel ballagás óta nem is beszéltem, aki(k) ott volt(ak) velem akkor is igaz emberként, ő(k) most is van(nak) és ez nekem sokkal értékesebb, mintsem 100kamu barát)
2020. okt. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Oktatás. Barátokat sulin kívül is lehet szerezni. Illetve soha nem voltam egy közösségi ember. Farsang, osztálykarácsony, fotózkodás élből felejtős.
2020. okt. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Menj a jobb suliba, de ez elég relatív.

Ha piszkálni fognak az elit suliban, akkor szar lesz a 4 év.

2020. okt. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
25%
Az iskola azért kell, hogy tanulni segítsen. Jó közösséget inkább egyházi körökben érdemes keresni (ahol eleve adott a hasonló értékrend), vagy sportolas/hobbi kapcsán (ahol adott a közös érdeklődési kör), stb.
2020. okt. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért tettem fel a kérdést mert iskolát váltottam, nem éreztem olyan jól magam az osztályban, de nem volt kibírhatatlan. Az új iskolában viszont sokkal jobb a közösség, de tanulmányilag le vannak maradva hozzám képest meg az előző sulimhoz és bánom, hogy nem egy elit helyre járok, ahová felvettek pár éve. Szerintetek gáz lenne visszamenni a régi sulimba? Jobban felkészít a felsőoktatásra és több pluszt ad.
2020. okt. 3. 08:48
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg nincs a közeledben egy másik, az előző iskoláddal egy kaliberű gimnázium?
2020. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nincs másik olyan suli. Vagy visszamegyek vagy maradok. Inkább arra hajlok, hogy visszamenjek. Remélem az osztály normálisan fog fogadni, de szerintem nem lesz semmi gond ezzel, mert normális és elit hely. Nincsenek kiközösítések.
2020. okt. 3. 09:15
 8/20 anonim ***** válasza:
20%
Én az igazgató helyében nem vennelek vissza. Márpedig o dont, nem a régi osztályod, nyilván...
2020. okt. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Van rá esély, hogy visszavegyenek.
2020. okt. 3. 09:30
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem ez a fő gondom.
2020. okt. 3. 09:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!