Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen nyelvet tanuljak...

Milyen nyelvet tanuljak kéttannyelvű gimnáziumban?

Figyelt kérdés

Bár még van időm eldönteni, egyre kevesebb... Nagyon tanácstalan vagyok, mert nem tudom melyik érné meg a legjobban.


Nos, habár az angolom gondolkodom, mindig leintem saját magam, hiszen azt mindenképp megtanulom (ha nem az angolt választom első nyelvnek, másodiknak biztosan). Ettől függetlenül, ha angolra mennék, biztosan jobban megtanulnám a nyelvet, mintha csak a második nyelvem lenne. De ha angolt választom a célnyelvnek, akkor egy teljesen idegen nyelvet választanék másodiknak, amit kizárt, hogy túlságosan meg tudnék tanulni:/ (meg hát, az angolom egész jó, mivel jártam tárhoz is).

A második opció, hogy a bátyám példáját követve oroszra megyek. A nyelv maga tetszik, és a szüleim is nagyon mondogatják, hogy menjek arra, de őszintén szólva, nem hiszem, hogy ezt szeretném tanulni öt éven keresztül. Bár talán ez lenne a leghasznosabb az angol után, nem vagyok benne biztos...

A harmadik eshetőség a spanyol, amit bár nem nagyon gondolok komolyan, mert kimegyek Spanyolországba és fél év alatt megtanulom, de azért tetszik a nyelv, ezért biztosan megtanulom az életemben. Lényegtelen. Viszont, nem tudom, hogy megérné-e ezt a nyelvet választanom, mert valljuk be, itthon ez nem túl hasznos (Magyarországon és Európában se szerintem, a nyugati országokon kívűl természetesen).

Ezért teljesen tanácstalan vagyok.

Azzal szeretnék számolni, hogy semikképpen nem maradok Magyarországon. Nyilván, nem

tudhatom, hogy mit hoz a jövő, de eddig is így gondolkodtam. És akkor a következő kérdés az lenne, hogy mégis hova mennék? Nos, ezt még nem tudom. De szerintem ha Európában is maradok, akkor valami északi országba mennék (a legnagyobb álmom Kanada egyébként).

Illetve még egy kikötésem lenne:) Németet nem szeretnék tanulni.


Nem tudom mit csináljak. Ezért kérlek, ha te tanultál középiskolában/gimnáziumban nyelvet, oszd meg velem a tapasztalataidat! De ha nem, akkor is nagyon szívesen várok véleményeket. Vagy ha külföldön élsz pl. Esetleg tippeket teljesen más nyelvekről.

Előre is köszönöm mindenkinek, aki rám szánta az idejét:)



2020. okt. 4. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
angol
2020. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hmm... meggyőztél!
2020. okt. 4. 20:15
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Első idegen nyelvként mindenképpen angolt tanulj, minél magasabb szinten. Második idegen nyelvnek választhatsz oroszt, bár ha északi országba szeretnél menni, akkor sokkal hasznosabb lenne a német. Én német után nagyon gyorsan tudtam haladni a dánnal, pedig az még nem is a legközelebbi nyelv hozzá. Miért nem szeretnéd a németet?
2020. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Ha angolul tudsz, akárhol megélsz. Minden más utána következik. Ez ennyi. Minél jobban beszéled, annál több a lehetőséged vele. A többi nyelv mélyen második helyen vagy lejjebb van.
2020. okt. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a minél jobb angol tudás a fontos, nyilván a fontosságát nem kell ecsetelnem, de azt jó tudni, hogy a munkaerőpiac túllépett, a "csak tudjál beszélni, nem kell ez a nyelvtan meg a választékos szókincs" De!

A második nyelv hasznossága, ha németet kivesszük, lényegében azonos, tehát tanuld ami jobban tetszik. Északi országokban mindenki jól beszél angolul, el lehet azzal is lenni, de a helyi nyelvet (kivéve finn) könnyebb német alapján, ebben igaza van a 3-asnak. Annyiban igazat adnék a szüleinek is, hogy ha az orosszal szeretnél foglalkozni, azt érdemes középiskolában, mert ott jobban van idő ill. az agyad is jobban fog és azért az egy munkásabb dolog pl. ABC, nyelvtan. Én felnőtt fejjel, munka mellett futottam neki, de nem volt egyszerű.

2020. okt. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én pont úgy gondolom, hogy elpazarolt idő egy angol kéttannyelvű képzés. Angolul simán meg lehet tanulni kéttan nélkül is, nem egy példa van rá. Míg oroszul, franciául sokkal kisebb az esély arra, hogy sikerüljön olyan szintre felvinned magad.

Én francia kéttant választanék, mellé angolt nyilván felsőfokon.


Személy szerint én angolul és németül felsőfokon tudok, franciául középfokon. Bánom, hogy nem francia kéttanra mentem.

2020. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Eddig is az angol fele húzott a szívem, de ezután még inkább azt szeretném. Azt tart vissza szerintem, hogy úgy gondolom, az angol nyelv a mai világban nélkülözhetetlen, ezért szinte mindenki megtanulja így is, úgy is. Azt kérdezik, hogy angol, oké és mi a másik? Vagy teljesen rosszul gondolom?


köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak:)

2020. okt. 5. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól gondolod. Az angol alap! Mindenki tud angolul, érdemes más nyelvet is tanulni mellé.
2020. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Pont ezért nem tudom mit csináljak. :/
2020. okt. 5. 16:15
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Viszont angol nélkül nem mennél semmire. Felsőfokú angollal bármi lehetsz. Van, ahol számít az, hogy középfok helyett felsőfokod van.

Mellé az oroszt ajánlom.

2020. okt. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!