Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimis lányokat smink és...

Gimis lányokat smink és műköröm miatt még mindig piszkálják???

Figyelt kérdés

Vagy ez inkább már csak iskola és tanártól függő dolog?


Én 2001-ben érettségiztem, akkor minden apróságért piszkálták a csajokat legalábbis az én osztályomban. Már komolyan sajnáltam őket, hogy miért nem születtek ők is inkább fiúknak, mert minket srácokat meg igazából békén hagytak.


Erre most az én lányom van a soron. Ugyanaz a nóta!!! :D


Ráadásul én apai szemmel nem látom kirívónak a megjelenését, és tényleg idegesít hogy nem hagyják békén a kicsi tündéremet!!!



#tanár #iskola #gimnázium #műköröm lányokon #gimnáziumi problémák
2020. okt. 8. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Általánosban a hajfestésért is húzta mindenki a száját, nyolcadikban is. Aztán megjártam három szakmai iskolát - sehol nem szóltak a lányoknak. Sőt mi több, a tanárnők a diákokkal együtt beszélgettek pasi ügyekről, hol van jó körmös, kozmetikus, a tanár dicsérte az új hajszínt, ha tetszett neki a műköröm, akkor azt, ha meg nem, akkor extrémnek nevezte. Háromból három helyen, mindegyiknél elfogadott, ahogy az öltözködésbe se szóltak bele, de azért persze azt elvárták, hogy lehet többet mutatni, ha valakinek ilyen a stílusa, de a mellek maradjanak a helyükön, nem kell közszemlére rakni.
2020. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

# 1


Akkor úgy tűnik szerencsére legalább már nem általános a jelenség. :-) Kislányom kifogta éppen.

2020. okt. 8. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem minden piszkálódás haszontalan. Én nem tudom, hogy amikor a kérdező fiatal volt, mi volt a helyzet. Viszont nálunk még általánosban kb 10 éve volt olyan lány, aki leszarta az iskolát, úgy ment oda, mintha divatbemutatóra menne. Teljesen jogosan szidták érte, ő meg nem értette, hogy mi a baj vele. Az volt vele a baj, hogy a smink fontosabb volt neki, mint maga a tanulás. Lehet, hogy én értelmeztem félre, viszont talán az a kicsi tündérlányon is több a vakolat, mint a matek jegye, legalábbis ha az apja így ír, könnyen elhiszem. Legyen valaki ápolt a suliban de ne úgy viselkedjen, mintha gálára menne. Általánosban meg pláne, gimiben kicsit más a helyzet e azért oda is igaz.
2020. okt. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
kislány műkörömmel..xDDDDD
2020. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Hármas vagyok. Nekem az jön le, hogy a kérdezőnek valami elkényeztetett kis hercegnője van, akinek fel sem tűnik, hogy nem divatbemutató a suli.
2020. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

# 3


# 5


Elfelejtettem hozzátenni, hogy az egész osztályban lévő lányokat is megszólják nem csak az én lányomat. 30 renitens gimis csaj azért kizárt hogy pont egy osztályba kerüljön.


Szóval lehet kivétel a helyzet és nem szabály.

2020. okt. 8. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Kérdező minálunk még általánosban volt ez divat, azokat szólták meg, akik meg is érdemelték. Nem hinném, hogy gyakori lenne, hogy minden nőt feleslegesen piszkálnak. Gondolom ha csak enyhén kisminkeli magát valaki, azért nem szólják meg őket. Nyilván nem ismerem azt a közeget, viszont az azért ismert dolog, hogy a diák nem viselkedik jól, majd ő háborodik fel azon, hogyha megszólják érte. Ráadásul a kérdésben is az van, hogy az én tündéremet. Én erről egyből arra asszociálok, amit írtam.
2020. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ez már gimnázium, nem az általános. Jó, tudom, vannak 8 osztályos gimnáziumok is, szóval lehet valaki gimnazista 11 évesen.
2020. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2001-ben születtem. Pár lánynak már 8.-ban is volt műkörme. Senki se szólt érte.
2020. okt. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én altalánosban festettem a hajam szoltak érte sokan és sokszor de nem tudtak vele mit kezdeni, sminkeltem is de a sminkem szolid visszafogottan sminkeltem a suliba, amugy ha mindent ilyen vérkomolyan vesztek és rágodtok rajta az a ti bajotok, amugy meg én sminkesként tanultam tovább szoval ez az egyéniségem része! Aki meg megprobalja elnyomni ezt a gyerekben az undorito! Had bontakozzon már ki ezért nincs enyi egyéniség magyarországon mert elnyomjátok őket amerikába szerintetek miért vannak világhirű stylistok sminkesek stb? Mert amerikába a külsőségért nem feltétlen szolnak ha valaki szines hajjal megy suliba vagy erős sminkel. Azt alá irom hogy 15 centis cipobe extra mini szoknyaba ne megvan mindennek a hatara de kicsit lehetnének lazábbak.
2020. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!