Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig lesznek még a koronavír...

Meddig lesznek még a koronavírus miatti értelmetlen korlátozások az iskolákban?

Figyelt kérdés

Jótékonysági karácsonyi műsort fogok betanítani általános iskolás gyerekeknek idén (is). A gyerekek három iskolából vannak, de ugyanabban a városban Mivel közvetlenül az őszi szünet után el kell kezdeni a próbákat, már most le akartam szervezni a helyszínt és az időpontot. Eddig minden alkalommal valamelyik iskola tornatermében tartottam a próbákat, így szerettem volna idén is. Most azonban mind a három iskola igazgatója elküldött a pékbe, mondván, hogy a koronavírus miatt semmi szín alatt nem lehet az iskolában olyan próbát tartani, ahol külsősök is jelen vannak. Így hát mehetünk a művházba, csakhogy az meg nincs ingyen. A szponzoruk nagyon gálánsan magára vállalta a bérleti díj 40%-át, de a többit a gyerekek szüleinek kell kifizetni. Ez gyerekenként kb. 3000 Ft-ot jelent. Nem gondolnám, hogy ez olyan egetrengetően sok lenne, de sajnos amikor közöltem ezt a szülőkkel, jó néhányan mélységesen felháborodtak, négyen pedig el is vitték a gyereket (mondtam nekik hogy vigyék nyugodtan, de akkor többet ne is lássam őket). Mivel négy jó mozgású táncosról, és egy kitűnő hangú énekkarosról van szó, borul a gondosan eltervezett műsorszerkezet, hacsak nem találok két hét alatt négy hasonlóan tehetséges gyereket, akik még rá is érnek délután. Mindez az átkozott értelmetlen iskolai járványügyi szabályok miatt van.

Elnézést a panaszkodásért, de ezt most ki kellett írnom magamból.

Kb. mikor várható ezeknek a hülye szabályoknak az eltörlése?



2020. okt. 8. 23:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Haladunk efelé, de csak kis lépésekben és lassan fokozatosan meri adagolni a nagypolitika, hogy elengedi a járványt és nem foglalkozik többet vele. Nyilván így direktben nem fogják kimondani, de látszik az intézkedéseken hogy ez az irány. Viszont ahhoz hogy ezt a kevés látszatintézkedést is elengedjék, ahhoz még jópár hónap kell. A valóságban már nagyjából mindenki belenyugodott hogy felesleges a szélmalomharc, úgysem lehet mit tenni a járvány ellen, túl kell rajta mindenkinek esni és kész, de azért minden intézkedés feloldása azonnali nyílt beismerés lenne, azt meg azért szerintem nem akarják. Jópár hónapnyi van még hátra ezekből a látszatintézkedésekből, aminek tényleg csak annyi az értelme, hogy ne lehessen azt mondani hogy egyáltalán nem foglalkoznak a védekezéssel.
2020. okt. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Gyanús ez a kérdés! Miféle szervezet képviseletében készülsz erre a rendezvényre? És az a bizonyos szervezet mért nem fizeti a terembérletet? És hol lenne a rendezvény, ha azt se lehet megtartani?
2020. okt. 9. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem ez a kérdés, de egy helyi egyesület szervez minden évben több ilyet. Decemberben iskolás csoportok és magánszemélyek is jönnek. Mindenki fizet egy párszáz forintos belépőt, plusz mindig van egy szponzor, ami egy nagyobb összeget adományoz. Ezekből fizetik a művház bérleti díjat az előadások idejére, illetve én is kapok belőle egy kis jelképes összeget, de ha nagy része egy kijelölt jótékonysági alapítványnak megy.

Úgy tudom hogy csökkentett létszámmal, szájmaszban lehet beltéri rendezvényt tartani.

2020. okt. 9. 06:42
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Na te is valami szuperintelligens pedagógus lehetsz. A kommunikációd kritikán aluli. Mi az hogy akkor ne is lásd többet a gyerekeket? Te normális vagy?
2020. okt. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg le kell mondani a tiszteletdíjadról, és abból ki lehet fizetni a bérleti díj 4 gyerekre eső részét.
2020. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

"de akkor többet ne is lássam őket"


Jóféle ember lehetsz kérdező. Azt írtad, hogy fontosak neked azok a gyerekek mert tehetségesek, erre meg odaböfögöd ezt a szüleinek. Biztos, hogy egy ilyen perszónához még egyszer közelébe nem engedném a gyermekem.


Ad 1: idén lehet nem kéne megszervezni ezt az egész rendezvényt


Ad 2: nagy rá az esély, hogy jövő ilyenkor is ez lesz. Orbán ma reggel azt mondta május-júliusra várható a vakcina érkezése Magyarországra. Ebből ki lehet számolni, hogy jövő őszre sem fog sikerülni a nyájimmunitás elérése mert nem lesz idő mindenkinek beadni az oltást.

2020. okt. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
#6 Jövő májusban vége a vírusnak.
2020. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"május-júliusra várható a vakcina érkezése Magyarországra. Ebből ki lehet számolni, hogy jövő őszre sem fog sikerülni a nyájimmunitás elérése mert nem lesz idő mindenkinek beadni az oltást."

Miért, mennyi ideig tart beadni egy oltast? 🤔

2020. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
21%
Szerintem reklamálj a vírusnál, sose lehet tudni lehet meghallgatja a panaszod, megsajnál és eltűnik.
2020. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A vén kertitörpe jól kicseszett velem, hogy robbanjon fel.😡😡😡Mondjuk lehetett volna rosszabb is, így csak egy hétnyi munkám veszett kárba, meg az előzetes szervezés.
2020. nov. 11. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!