Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-ETK ápolás és betegellátás...

PTE-ETK ápolás és betegellátás alapszak dietetikus szakirány vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ebben a tanévben érettségizem, és dietetikusnak szeretnék majd továbbtanulni. Pécsre szeretnék menni, mert nem vagyok az a bulizós típus, ráadásul Pest nekem túl nagy és pörgős lenne. Valaki, aki Pécsen tanul dietetikát, mesélne kicsit? Hallottam egy negatív véleményt egy ott tanuló lánytól, ami kicsit elbizonytalanított, és ő a SOTE-t ajánlotta nekem.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. okt. 10. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pécs nagyon jó, sok buli lehetőség is van és általában jobb társaság alakul ki, mint a SOTE-n. De a dietetikus szakma viszont szerintem nagyon nem éri meg. Dunát lehetne rekeszteni belőlük. Egy évben végez országos szinten kb. 150. Nagyon nehéz elhelyezkedni, rossz fizetés. Ha megnézel egy kórházat, egy dietetikus van mindbe. Sajnos az ETK-n a rekreáción kívül a dietetikus a másik ún. Büfé szak.
2020. okt. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
A PTE ETK katasztrofa. Szemelytelen, szorasra megy, frissdiplomasok dolgoznak oktatokent. Ha nagynevu egyetemre akarsz menni akkor SOTE ha kisebb Kara, akkor Szombathely
2020. okt. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Dehogy megy szórásra. Nagyon butának kell lenned, hogy valami ne sikerüljön.
2020. okt. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért oda szeretnél menni? Nem fogsz tudni utána elhelyezkedni.
2020. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem akarom nagyon leszólni a PTE ETK-t, de tényleg egy katasztrófa. Mármint szerintem eléggé gáz, hogy rengeteg olyan tanárom van, aki friss diplomásként van ott, és egy percet sem dolgozott a szakmában, aztán még ők vannak felháborodva, ha te valamit nem tudsz tökéletesen.

Mármint megértem, hogy ne csak prof., Dr., PHD., tanítson, mert nincs is annyi ilyen szinten képzett ember az országban, de azért az sem feltétlejül pozitívum, hogy kb. az utcáról bárki besétálhat és máris egyetemi tanár lesz.

Nekem legalábbis ez a tapasztalatom...

2021. jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. A SOTE személytelensége keveredik a szombathelyi kar oktatóinak randomságával.
2021. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem mondom, hogy nem lehet elvégezni.
2021. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elhyezkedés egy dolog, de mire elvégzed tökéletesen tudod az agy anatómiáját az összes csont nevét az összes sertéspörkölt receptjét és 6x idegösszeroppanást kapsz a vizsgáktól.
2021. jan. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%
Azért utolsó ne túlozz. Én ÁOK-ra járok, láttam ETK-s jegyzetet, ég és föld.
2021. jan. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár a SOTE most lett alapítványi, szerintem legyen a PTE. Nem rossz a dietetikus, sokan mennek élelmiszermérnök mesterre onnan
2021. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!