Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, aki jogi...

Van itt olyan, aki jogi felsőoktatási szakképzést végzett?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni jogra, levelezőre, de csak 419 pontom van, és egy nyelvvizsga sem dobna rajta annyit, hogy elérjem a 440-t, levelezőre is annyi kellett idén. Mellékesen most egyetemre járok, idén végzek. Maradt 12 állami félévem. Azt olvastam, hogy ezen a szakképzésen 120 kreditet lehet szerezni, abból 90-t beszámítanak, ha jelentkezel utána jogásznak, illetve 3-as zv-re 10, 4-esre 20, 5-ösre 30 pont számítana még be a felvételi pontokba.


Lenne pár kérdésem, mint pl: így a jogász képzés nem 10 féléves lesz, ha ezt beszámítják? Megérné-e így menni jogásznak? Az alap szakképzéssel mit lehet kezdeni?



2020. okt. 11. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
6%
Nincs én jogász vagyok te miért nem inkább az leszel
2020. okt. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem.
2020. okt. 11. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

Ugyanúgy 10 féléves lesz.

Jogi asszisztensi végzettséggel lóf4szt se tudsz csinálni, kitörölheted vele. Tapasztalat.

2020. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én most azt hallottam egy debreceni ismerős ismerősétől, hogy 3,5 lett neki, mert 90 kreditet beszámítottak neki. Illetve most is van közöm a joghoz az egyetemen, és valószínűleg lehet innen is elfogadnának pár tárgyat.
2020. okt. 12. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!