Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik ér többet? Egyetemen...

Melyik ér többet? Egyetemen végzett felsőoktatási szakképzés vagy OKJ-s képzés?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számviteli (államháztartási) szakot néztem ki. Alapképzés tudom, hogy többet érne, de nincs elegendő pontom ahhoz.. Ezért vacilálok, hogy melyiket válasszam, ami jobban megéri. OKJ vagy FOSZK? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

2017. febr. 10. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
kb ugyanannyit ér..
2017. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

FOSZK

Azt még bele is tudnád számítani az alapképzésbe,hogy ha esetleg késöbb elvégeznéd fizezősön.

2017. febr. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

A FOSZK felsőfokú szakképzettséget ad, ráadásul a teljesített kreditek beszámíthatók később egy egyetemi alapképzésben.


Az okj gyakorlatilag teljesen elértéktelenedett.

2017. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Végzettség szintjét tekintve ugyanannyit ér. Én mégis a FOSZK-ot mondanám, ha nem csak és kizárólag a papír kell.

Egyfelől ott jobban megkövetelik a tudást, hiszen ugyanazok a tanárok nagyrészt ugyanazt adják le, mint a BA-soknak, és általában ugyanúgy is kérik számon, így biztosan jobban rá leszel kényszerítve, hogy tanulj.

Másrészt, mint azt előttem is írták, ha utána felvételiznél ugyanarra (vagy hasonló) az alapképzésre, a tantárgyaid jelentős részét (akár a 3/4-ét) el tudod ismertetni, így a 7 féléves képzés nagyon gyorsan le tud csökkenni közel a felére.

Ezen felül kapcsolati tőke kialakításának szempontjából is jobb döntés, ami azt mondom, ma már majdnem ugyanannyit ér, mint maga a diploma.

És végül, bár erre apellálni hosszú távon nem szerencsés, de a gyakorlatban létezik; a munkáltatók jelentős része nem tudja, hogy mi az a FOSZK. Egészen egyszerűen úgy hivatkoznak a FOSZK-ot végzett alkalmazottaikra, mintha ők is egyetemet végeztek volna. És mondjuk ide tartozik, hogy egy önéletrajzban is (végzettségi szinttől függetlenül) jobban mutat az, hogy XY egyetem, mint YZ szakképző iskola.

2017. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

FOSZK egyértelműen.


Főleg hogy nálunk pl (SZTE) csomó órájuk a Bsc-sekkel van, tehát az oktatás szinte ugyan az.

2017. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat illetve véleményeket!
2017. febr. 21. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!