Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem alkalmazott...

Óbudai Egyetem alkalmazott matematikus MSc-re elegendő tudásilag gépészmérnök BSc?

Figyelt kérdés
Mármint tisztában vagyok, hogy jelentkezhetek, előfeltételnek megfelel. De gépész diplomával tudnám tartani a tempót? Leírásban az szerepel, hogy matematika/fizika/műszaki BSc diplomát végzetteknek ajánlják. Tapasztalatokra lennék kíváncsi :)

2020. okt. 16. 14:19
 1/4 Vodafonelive ***** válasza:
Nem tudom hol tanultál BSc-n, de ha nagyon jó alapjaid vannak és megtanították a matekot meg úgy a műszaki tárgyaknál is alkalmazod a matematikai tudást akkor valószínű képes leszel megérteni. Én hiába végeztem gépész BSc-t, most kezdtem a mestert és mesteren van olyan matekunk, ami máshol BSc és sajnos ezek az alapok hiányoznak, pl. áramlástanba meg mechanikába átültetve is...
2020. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos gyengébb egyetemen. Még nem diplomáztam le, matekból voltam a legjobb. Igazából el nem fog tántorítani, könnyedén megértettem itt a matekot, 5-ös is voltam belőle, nagyon szeretem is, de akkor ezek szerint rám fér mélyebb ismeretek elsajátítása mielőtt elkezdeném. Köszönöm a választ.
2020. okt. 16. 19:03
 3/4 A kérdező kommentje:
Mármint azért nem fog eltántorítani, mert imádom a matekot és ezzel akarok foglalkozni :)
2020. okt. 16. 19:03
 4/4 Vodafonelive ***** válasza:
Azért gyengébb egyetemen sem olyan egyszerű jól teljesíteni műszakin. Tudom, hogy van eltérés matematikák között. Ha érdekel és szereted és támogatnak meg van hol lakni szerintem vágj bele. Biztos rengeteg olyan része lesz ami száraz anyag de a későbbiekben ha nem is vonzz a gépész terület elmehetsz banki szektorba is akár. Meg arra készülj fel, hogy lehet nem 2 év lenne az az MSc, hanem akár több is, mert biztosan be kell pótolnod matematika BSc tantárgyakat is. :) Én sajnos sajnálom, hogy nem értem úgy a matekot, ahogyan mások pedig biztosan meg van a maga szépsége!
2020. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!