Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME környzetmérnökin könnyebb...

BME környzetmérnökin könnyebb a matek mint a biomérnökin?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos én egyikre se jártam, de szerintem biztosam. Mindenesetre remélem valaki más is válaszol majd neked. De emlékezetem szerint a környezetmérnöki azért könnyebb mint a biomérnök.
2020. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sokan járták ki mindkét alapszakot, hogy tudják. Környezetmérnök szakon volt matek 1-2, fizika 1-2, statisztika. Meg persze sok kémia, ahol azért voltak beadandók, meg számolós dolgozatok. Annak ellenére hogy 2x buktam a mat1 vizsgát, azt kell mondjam, egyáltalán nem vészes, pedig gépészekkel tanultuk együtt, és a legrosszabbak között voltam. Biomérnökin szerintem több matek van, de nem hinném hogy akármelyik is teljesíthetetlen. Nem agy kell hozzá, hanem szorgalom ezeken a szakokon.
2020. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első két félévben a Matematika A1a (Analízis) és Matematika A2c (Kalkulus) mind a három VBK-s szaknak együtt van. Ugyanazt a tárgyat tanulják ugyanazzal a tárgykóddal, így itt nincs különbség. A 3. féléves Matematika A3 külön van a környezetmérnököknek, nekik két kredit, míg a vegyész és bios az 4 kredit, így lehet az valamennyivel kevesebbet követel. Emellett első félévben van még a vegyészeknek és környezetmérnököknek Mikro- és Makroökonómia, ami szintén egy matekosabb gazdasági tárgy, így azt sem lehet figyelmen kívül hagyni. Biosoknak is van, de csak később, addigra meg már jobban mennek az ahhoz szükséges matek dolgok.


Ezen kívül az kötelező egy tárgy”család”ból szigorlatot tenni, ami felöleli több félév anyagát. Ez a környezetmérnököknek kémia és matematika lehet, biomérnököknek biokémia és mikrobiológia.


De ne ez alapján dönts, meg lehet csinálni a matekot, csak sokat kell gyakorolni rá.


A környezetmérnök kevésbé preztizses, de igazából a bio is a vegyészhez képest. Bár az legalább tárgyakban (így tudásban sem) nem tér el annyira a vegyész tanrendtől.


5. félévtől kell kötelező specializációt választani, ami alapján lesznek a tárgyaid jelentős része. Biomérnökként választhatsz biotechnológia, egészségvédelem, élelmiszerminősítő és környezetvédelem szakirányt. Környezetmérnökként környezetmenedzsment és környezettechnológia van. Szóval ha érdekel a környezetvédelem, akkor biomérnökként környezetvédelem specializációval többet érhetsz, és ha tényleg tetszik majd, akkor csinálhatsz környezetmérnök MSc-t utána simán. Fordítva nehezebb lenne, ha mégsem annyira jön be a dolog. A szakirányod nincs benne a diplomádban, így azt senki nem tudja, hogy milyen tárgyakat tanultál a BSc végén.

2020. okt. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!