Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent István Gimnázium budapest?

Szent István Gimnázium budapest?

Figyelt kérdés
Valaki tudna mesélni erről a gimnáziumról? Van-e ott humán tagozat illetve még a fontos kérdés hogy van-e kollégiuma?

2020. okt. 31. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:

gimiskola.nhely.hu

felvizsga.eu

Kolija nincs.

2020. okt. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Oda járok, írj privátban és elmesélek mindent, meg válaszolok minden kérdésedre szívesen! :-)

2020. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
44%
Életem legrosszabb döntése volt hogy ide jelentkeztem ebbe a büdös koszfészekbe ha gondolkoztál hogy ide szeretnél jelentkezni ne gyere MENEKÜLJ Annyira keményen küzdöttem azért hogy bekerüljek és most az egész életem egy szenvedés depressziós vagyok Ráadásul jegyeimet teljesen lerontottam ebben konzervatív iskolába ezért sehova másra nem tudok átjelentkezni Az emberek a fejüket a sëggūkben hordják és azt hiszik hogy mindenkinél jobbak aztán úgy néznek ki mintha most jöttek volna az őskorból Minden egyes szünetben a vécében verem a fejem a falba annyira utálom ezt a helyet NE GYERE IDE
2021. jan. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3/ Sajnálom az életed, valószínű azért ez a véleményed mert te vagy a "különc", nálunk is van egy ilyen lány, szerinte szar a suli és le rontotta a jegyeit is, hát ennek az az oka hogy

1: Nem barátkozik, elvan magának

2: Nem tanul sokat

3: Ez a szint megasabb mint ami volt neki àltalánosban


Javítani a jegyeket és akkor menj el onnan.

A jegyeidet már nem tudod másra kenni az rajtad múlik.

Sok sikert.

2021. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

4-esnek:


1: a barátkozásnak mi köze a jegyeimhez?


2: Gondolom ő mondta hogy nem tanul sokat, de azért te is belátod, hogy aki a Szent Istvánban nem tanul sokat és nem bukik meg az okos.


3: A magas szint miért jelentené azt hogy rosszabb jegyet kapok ugyanarra a tudásra? Nem adnak le jobb anyagot, ezt igazolhatom


Nálunk töritanár váltás volt, Az egyik meg akart buktatni 2,4-es átlagra(tudom hogy illegális, de abban a suliban sok minden az), jött a csere, és hipp hopp 5-ös lettem. Jé, nem érdekes? Magasabb volt a szint? Dehát ugyanaz a suli :O


A jegyed 50%-ban rajtad múlik, a másik 50% a tanár. Ő állitja össze a számonkérés formáját, ha te nem vagy jó magolásból akkor küzdhetsz akármennyit, nem leszel ott kitűnő

(Egy volt szent istvános 3-as átlaggal, és 5-ös emelt fizika/matematika érettségivel)

2022. febr. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1/azért mert mindenki más, valakire a külső hatások mint a barátok stb nagyban befolyásolja a teljesítményét, és ha valaki rosszul érzi magát a suliban, annak nem lessz sok kedve így kB az egészhez ha csak nem acélidegzetű emberről beszélsz.

2/Figyelj ha el akarsz érni valamit akkor tanulj, nem számít mennyire vagy okos mert akárki akármit mond amit órán leadnak és figyelsz egy hármas kihoszható meg talán a négyes de hozzá kell adnod meg az energiád ahoz hogy ötös legyél, nem számít mennyire vagy te okos mert az sosem elég, persze nagy adottság de nem elég.

3/ " magasabb" szint alatt azt értem hogy nem minden tanár ugyanaz mint ahogy te is írtad valaki jobban nyomja a dolgokat valaki majdnem hogy lesz@rja, a tanár hatással van a diákra. Ne mondja azt nekem valaki hogy egy alacsonyabb szintű suliban jobb tanulók vannak mint a magasabb szintű suliban, érted mit akarok mondani?? Alapból be se jutnál egy bizonyos átlagig a jobb suliba.


Nem mondanám azt hogy 50-50. Mert a diákon több múlik, ő tesz hozzá, neki meg kell érteni a dolgokat stb a tanár is felelős ahogyan leadja a dolgokat ahogyan számonkéri de akárhogyan is kéri számon, olyan nem kérhet amit nem tanultál érted mit akarok mondani? Ez egy szabály is. Szóval ha dogan nem tudsz valamit nem voltál elég figyelmes és körültekintő.


Átlag és érettségi teljesen más tészta.

Az átlagod az az éves munkád eredménye, többet kell hozzáadni de kevesebb időként.

Az érettségi pedig arra fel kell készülni te osztod be az időd, egy alkalmas.

Remélem érthető.

2022. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Hülyeséget írsz. Látszik hogy te jól érezted magad azon a fostanyán, nem baj, csak másokat ne hülyíts.


1/ még mindig nem mondtad el miért egyértelmű abból hogy nem barátkozik hogy rossz jegyei vannak valakinek. A Szent Istvánban 10-ből mondjuk 4 érzi jól magát, ELIT iskola, érted? A maradék 6 szerinted véletlen, vagy acél idegzetű? Hülyeségeket irsz...


2/Senki nem mondta hogy ne tanulj, azt indikáltam hogy hazudott. Abban a szargödörben nagy divat letagadni hogy végigtanultad az éjszakát. És igenis az Istvánban MEGBUKSZ ha nem tanulsz otthon. Csak órákon figyelésből a kegyelemkettes van meg, ha jóban vagy(vagy a szüleid) a tanárral. Ami szánalmas, és elképedek hogy ilyen sulit védesz...


3/mi a magasabb szintű suli? Mmint mihhez képest magasabb, és milyen mértkegységgel? Mi a szart tanultál te ott hogy ilyen mondatot leírsz egy érvelés közepén? Az átlagok? Egyszerű, felveszik a jó képességű diákokat, és jó képességű diákok maradnak, hű de nehéz lehet a dolga a tanároknak, aztamindenit. A Szent Istvánban kifejezetten szarnak bele a tanárok a diákokba, a jegyeik érdeklik, meg az hogy a minimumot az órán leadják. Utána tanulj majd otthon magadtól, és ha nem akkor üvöltenek mint a sakál. Az én érvem arról szól, hogyha szereted a magánéleted és felesleges magoláson kívül mást is szeretnél csinálni akkora NE ezt válaszd.


Ha van egy "alacsonyabb szintű" gimi(mert rosszabb képességű diákokat vesznek fel eleve, nem azért mert maga A GIMI jobb lenne) és ott hozzáadnak a tanárok a te képességeidhez, akkor miért nem azt választod? Vagy miért nem egy másik top gimnáziumot? Ha jó tanuló vagy, egy rosszabb gimiben is jó tanuló leszel, akarom mondani jó képességű.


A legnagyobb baromság amit irtál az a negyedik bekezdés. Tehát én értem mit mondasz(nem kell nyolcszor megkérdezni értem e) de amit mondasz az tényszerűen nem úgy van.


"3: A magas szint miért jelentené azt hogy rosszabb jegyet kapok ugyanarra a tudásra? Nem adnak le jobb anyagot, ezt igazolhatom"


Ezt írtam. Ugyanaz a tudás. Más jegy. Ezt akárhogy magyarázod annak a szar iskolának a csődje. Az 5-ös és az 1-es között k*rvasok különbségnek kéne lennie. Abban a suliban csak a tanáron múlik.

Úgy KELLENE legyen ahogy irod, hogy a tanár leadja az anyagot, és ABBÓL AMIT LEADOTT kérdez. Na ez nettó nem igy van. Értem hogy szabály. De nem így van.

Első példa: Töritanár nem adja ki a könyv oldalit amiből a dolgozat lesz. Arra hivatkozik hogy úgyis figyeltél órán, jegyzet alapján lesz a dolgozat. Aztán őrjöng amikor nem lesz egyikünké sem ötös(be kell ismerned hogy ott hemzsegnek a stréberek, akkor szerinted az ő hibájuk hogy nem tanultak, mert nem voltak elég figyelmesek? Magyarázd már el 30 ember körül hogy nem lett egyik strébernek se 5-ös...)

Aztán utánanéztünk a könyvben, mégis a könyv alapján volt a doga, el sose hangzott az amit kérdezett, és vagy 50 oldallal arrébb volt a téma onnan ahol tartottunk. Védheted, de ez bűncselekmény(kellene hogy legyen), de az Istvánban megszokott.


Második példa:

A matektanár olyan példát rakott a dolgozatba, amit megközelitőleg se tanultunk. 3-asnál jobb senkinek nem lett. Kiderült hogy ő azt várta hogy majd rájövünk a nyitjára egy példának ami amúgy egy másik kérdésből van és különböző bizonyitásokat kellett volna végezzünk(persze amit nem tanultunk) hogy kijöjjön az eredmény. Kérheted a kilencedikest hogy érettségizzen azonnal le, merthát a matematika logikára épül és végülis rá lehet jönni a dolgokra, csak talán nem véletlen van az a 4 év gimnázium, nem?


Ha te szerinted az rendben van hogy UGYANAZ a tudás ami emelt érettségin egy ötöst ér utolsó évben évközben egy 2-est meg 3-ast, akkor a te fejeben is bajok vannak.

Utolsó alpári egy iskola az, gyűjtőhelye az olyanoknak mint te, akik azt hiszik a rendszer jó úgy ahogy van, és a másik a hülye ha neki nem tetszik.

Magyarázhatod, hogy miért jó, de nem jó. Neked jó, aki szereti elpazarolni az életét, vagy jól megy a magolás. De azért még kérdezz vissza hogy érthető-e, majd okosabbnak tűnsz(Ja nem, ez már nem a gimi...)

2022. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Figyu k@rv@ra leszarom amit mondasz, őszintén végig sem olvastam csak az elejét. Én is a Szent Istvánba járok. És tényleg látszik abból a pár mondatból is hogy te voltál az akit mindenki kirekesztett és hármas átlaggal végigdöcögte az életet a gimiben.

Egyáltalán nem érted amit mondani akartam és valszeg nem is fogod, valszeg 30+ - OS vagy és teljesen más a te véleményed mint az enyém... Ez oké és őszintén nem is annyira érdekel, én ezen a véleményen vagyok és kész. Nem a te tiszteld elmondani hogyha tévedek is, rendben vitázgathatunk itt de ha már rég kijartad a sulit nem ertheted ami manapság folyik.

Szóval mostantól nem válaszolok mert van nagyobb bajom mint ide látogatni.

Hello

2022. márc. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyebkent így utóiratként jó gáz vagy. Nem ismersz szóval tök mindegy miket írsz mert még meg sem közelíti az igazságot. Nem alpári iskolába járok és kitűnő vagyok gimiben, és nem kilencedikben.

Mondcsak neked sikerült legalább gyári munkásnak lenned?

(Mondjuk hiaba válaszolsz nem jövök már vissza megnézni az olcsó kis válaszod)

Hármas átlaggal nem lehettél valami agytröszt.

Mindegy is.

Remélem boldog leszel a további életedben.

2022. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"Figyu k@rv@ra leszarom amit mondasz" Hülgyeim és uraim, egy vérbeli Szent István gimis értelmi szintje. Arrogáns, és nem érdekli más véleménye, mégha téved is. Csak gratulálni tudok.


Az,h gyo kitűnő vagy, becsülendő (Tehát k*rvasok időd van magolni, nagyon ügyes vagy) Mondjuk próbáld meg apuci meg anyuci nélkül. Tipikus stréber vagy aki egy napon orgazmust fog kapni az 1-2 milliós fizetésétől. Vagy nem, mert apuci már nem tud becsusztatni egy fasza munkahelyre, és nem lesz elég a magolás arra hogy felvegyenek egy normális munkahelyre. Bízz bennem, ezt az arrogáns és pökhendi hozzáállást nagyon gyorsan el kell hogy felejtsd.

A való életben senkit nem érdekel milyen jegyeid vannak (5-ös emelt fizika és matek érettségi hello)

Okosabb és tapasztaltabb vagyok mint te. Van érettségim nem is akármilyen, ugyhogy ha a jegyekre vered akkor el kell fogadnod hogy hozzám képest a te véleményed nem számít iskola ügyben, vagy elismered hogy szart sem ér de akkor meg mire vered magad? Tudom nem a te hibád hogy fogykos vagy, a Szent Istvánban nem tanitanak alap logikát...

"Nem alpári iskolába járok" Ember ez nem érv, én is ugyanoda jártam. És pont ezért mondom hogy de, alpári iskolába jársz. Csak te még éretlen kis szar vagy és nem érdekel más mit mond mert apuci meg anyuci felmentek az eduline-ra és azt látták ez jó suli. Persze azt is látni az interneten hogy Győzike havonta hal meg, de te dolgod hogy elhiszed-e...


"Hármas átlaggal nem lehettél valami agytröszt" Kitűnő vagy, de az alap logika és érvelési szabályokat nem ismered, megnéznélek magyar feleléskor az biztos, tuti hogy nem a tanár kis kedvence vagy(ja de)


"ha már rég kijartad a sulit nem ertheted ami manapság folyik." 3 éve végeztem, öcsém nemsokára végez ott.

Bár ő is kitűnő, ő beismeri az iskola hiányosságait, tiszteletben tartja (mégha nem is ért egyet) mások véleményét, és egyszer sem hozza fel semmilyen vitában hogy ő márpedig kitűnő tanuló, jól tudja hogy szánalmasan nézne ki. Mondhatnám úgy is hogy ő intelligens - veled ellentétben.


"Hármas átlaggal nem lehettél valami agytröszt" Milyen pontosan igazolod az Istvánosokkal szemben tartott előitéleteket. Nem, most sem vagyok agytröszt, mégis jóval okosabb vagyok mint te(érettségid megvan? 3 nyelvvizsga megvan? diploma megvan?) így maradsz te egy tanulatlan modortalan utolsó bugris nyomoronc. Csináld az életed ugy ahogy szeretnéd, de ne lepődj meg ha a munkahelyeden majd te leszel kirekesztve(tudod az emberek többsége nem volt kitűnő, senem Istvános, az arroganciát pedig mindenki utálja).

Szedd össze magad. Úgyis visszaírsz nemsokára, az Istvános stréberek arroganciájánál már csak a forró fejük a nagyobb hehehe

2022. márc. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!