Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanító végzettséggel ti...

Tanító végzettséggel ti dolgoznátok óvodában óvónőként? Nem éreznétek megalázónak a helyzetet?

Figyelt kérdés
Fizetés ugyanannyi lenne így is? Van valaki hasonló helyzetben?
2020. nov. 3. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyan tanárnak tanulok, de mi ebben a megalázó? A pedagógus fizetés és megbecsülés így is sz*r, nem az a megalázó, ha tanítóként óvónői állást töltesz be.
2020. nov. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen alapon nézed le az óvónőket???


Ne menj! Még átadod az értékrended a gyerekeknek. Nem kéne.

2020. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem lenézést, de azért a két képzés nem egy. Egy óvónő 3-6 éves gyerekeket egy tanító pedig nagyobbakat tanít.

Úgy értem a megalázót, hogy nem abban a munkakörben dolgozom ami a végzettségem. Ki tudja a többiek is hogyan vennék ezt. Erre gondoltam.

2020. nov. 3. 19:59
 4/6 anonim ***** válasza:
6 évig tanulok az egyetemen, 2 szakot, de ha kukacoskodni akarok, akkor 4-et mondok, kevesebb fizetésem lesz, mint egy gyári munkásnak...na, ez a megalázó. Meg ahogy a társadalom bánik a normális (!) pedagógusokkal. De az, hogy más korosztállyal foglalkozol egyáltalán nem megalázó.
2020. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. nov. 3. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a felsőoktatás perifériáján van mindkét képzés nehézségi fokot tekintve ( magyarul : fényévekre van a színvonal egy BME-hez, orvosihoz, ELTE joghoz képest), ezért nem értem a kérdést.

Félreértés ne essék, nem az óvópedagógust és a tanítónénit "nézem le", hisz az ő kezükben van a jövő generációjának nevelése, hanem tény, hogy mindkét képzésre rettentő egyszerű bekerülni és rettentő kevés befektetett energiával el lehet végezni. Én nem érzek akkora végzettségbeli különbéget, a gyerekek mondjuk ebben a két életszakaszban óriásit változnak, de azt nem hiszem, hogy sokkal nehezebb lenne megtanitani nekik összeadni-kivonni, mint az oviban készségfejlesztő játékot játszani velük.

2021. jún. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!