Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az Óbudai Árpád Gimnáziumról...

Az Óbudai Árpád Gimnáziumról és az Óbudai gimnáziumról írnátok véleményeket?

Figyelt kérdés
Az Óbudai épülete nem tűnik túl jó állapotúnak, de barátságosabbnak tűnik a légkör, az Árpád talán erősebb, de nem tudom egy reálban nem annyira erős gyereknek jó választás lenne-e... Előre is nagyon köszönöm, minden infó számít!

2020. nov. 5. 11:02
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Én az Óbudairól tudok véleményt mondani!

A biológia és kémia oktatás...nem erőssége az iskolának,de a többivel mi maximálisan elégedettek vagyunk.

Mondjuk sokban függ az adott tanártól,nekünk szerencsénk van ezen a téren. A matematika,angol,német,magyar,töri oktatásban nem fogtok csalódni. Nyelvi tanárok szerintem nagyon jók! De általában majdnem minden tanár gyerek központú és segítőkész.

Közösségi program nagyon kevés van,nyáron szokott lenni Zamárdi tábor,azt kár kihagyni. Ha ez fontos és lényeges szempont, itt ne várjatok ilyen-olyan programokat. Ha csak az ofőtök nem csinál külön az osztálynak.

2020. nov. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Most kezdett a lányom hatosztályost az Óbudaiban. A romok ellenére belül barátságos, ha voltatok esetleg a Veres Pálnéban, hasonló a hangulata. Biztos tanárfüggő, én egyelőre azt mondanám, hogy a földrajz és a biológia oktatás felejtős, töriből pedig nem elég a könyv tudása az ötöshöz. A mi matektanárunk erős, a gyerek helyből rontott 1.5 jegyet az általánoshoz képest, de nem ő a leggyengébb az osztályban, úgyhogy azt mondanám nem reálosnak is jó választás. Az angol jó, év elején felmérték őket és csoportbontás van, az erősebbiket 2 tanár is oktatja. Bontásban van még a matek/magyar és a kémia/fizika, de csak névsor szerint, ill. a tesi nemek alapján (így kb. fele-fele a f-l arány az osztályokban). Arra törekednek, hogy 2. évtől ne kelljen tankönyv, tanuljanak meg jegyzetelni, úh spirál füzetekben érdemes gondolkodni ha úgy alakul.

Ami nem fér a fejembe, hogy technika órára miért kell egy közeli másik iskolába átjárni kéthetente dupla órára így covid idején is, tényleg nagyon fontos tárgy.

A közösségi programokról nem tudok nyilatkozni, sok minden tervben volt, de a covid miatt a gólyatábort is lefújták, ahogy pl. a városnéző kirándulást, a gólyabált, a karácsonyi ünnepséget is. Persze egy-két kihagyhatatlan dolgot így is megtartanak, pl. volt évnyitó az udvaron az újaknak, ill. okt. 23., bár az talán csak osztály szinten. Jut eszembe: lányoknak kötelező a matróz blúz, ott meg lehet venni. 5000 Ft, belebújós,nem túl praktikus és baromira el van méretezve - a 36-os lányomra 42-es kellett :D A fiúk megússzák egy óbudai logós nyakkendővel 2000-ért. Az óbudais tornapóló is kötelező, na ott pont fordítva van a dolog, az s-es is bőven elég ;) Persze ezek részletkérdések, de azt írtad minden infó számít ;)

2020. nov. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én óbudais voltam. Igen, hát az épület nem a legszebb, legújabb, de igazából ez nagyjából mellékes. A biosz és kémia oktatás tényleg nem a legjobb, szóval, ha valaki ezeket szeretné tanulni, annak nem ajánlom. Viszont a töri, matek és angol elég színvonalas. Nyilván tanár függő, de a legtöbb tanár nagyon szimpatikus, kedves és jól tanít. A közösségben néhol vannak klikkesedések, de iszonyatosan jó a hangulat. Szóval összeségében ajánlani tudom. Amikor még anno, ide jelentkeztem azt hittem ez egy nem túl jó suli, de hamar kiderült, hogy egy egészen erős suli. De semmiképp sem versenyistálló.

2020. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Én az Óbudaiba jártam 4 évig. Hát a közösség, közösségi programok... nincsenek a topon, az osztályközösségek is változóak. Inkább klikkesebb osztályok vannak, teljes összetartás és harmóniát nagyon nem láttam sehol. Tanárok szempontjából is vegyes, inkább idősebbek alkotják a kart, de persze fiatalabbak is, a full hülyétől a vérprofiig van minden. Biológia terén nagyon gyér a felhozatal. A matekosok fizikások törisek magyarosok jók, legtöbbjük érti a dolgát. A nyelvi szempontból sokszínű a tanítás, lehet tanulni angolul, németül, olaszul, franciául és oroszul. Bár nagyon sok múlik azon ,hogy melyik tanárhoz kerülsz.

2021. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!:)
2021. jan. 8. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!