Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem végén járó vagy...

Egyetem végén járó vagy frissen végzett közgazdászok multikhoz kerülve? Jó angol tudás, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Van aki azt állítja, hogy akik normális szakokon végeznek azok munkaképes szinten tudnak angolul mire befejezik az egyetemet és így lehet csak nagyvállalathoz szakmai állásba kerülni.


Mások meg azt állítják, hogy Magyarországon még Budapesten is túl gyenge a fiatalok nyelvtudása, alig van aki normális szinten tud. Még a jó egyetemeken végzettek körében is.

De nem is kell annyira jó angol nyelvtudás. Vagy ha kellene is a munkáltató beéri kevesebbel. Középfok vagy középfok feletti.



Lehetne erre mondani, hogy két külön körről beszélünk, de azt vettem észre, hogy nem.

Ugyanarra a körre mondja az egyik ember ezt a másik meg az ellentétes véleményt.



2020. nov. 8. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól még hogy multi, a legtöbb dolgozónak nem kell tudnia angolul/más nyelven.

Egyetemen pedig nem alap hogy jó lesz az angolja az embernek. Most vagyok negyedéves (utolsó félév) corvinuson. Elvileg jó egyetem, Magyarországon az egyik legjobb gazdasági egyetemnek mondják. És alapvetően a corvinusos diplomát szeretik a cégek. De egyáltalán nem ad jó angol alapot. Mindegyik diplomához kötelező legalább egy szakmai közép nyelvvizsga (ami egyrészt nem feltétlen angol, másrészt meg erre mondják hogy kb a leghülyébbeket is atrugdossák) de ezen kívül nem köteleznek az angol/más idegen nyelv használatára/tanulására. Ha középsuli végén letettél egy felsőfokú nyelvvizsgát akkor lazán végigcsinálod úgy a 3.5evet hogy meg sem kell mukkannod angolul.

E mellett azért nem mondanám hogy alig van aki tudna angolul. Ha csak a corvinust nézem, több szak van aminek angol az alap nyelve, több nemzetközi diakszervezet van ahol a tagoknak muszáj angolul kommunikálnia, nagyon sokan mennek erasmusra, és aki akar az angol nyelvű szabadon választható tárgyakat is felvehető. És sokan élnek is ezekkel a lehetőségekkel, akár azért mert szeretnék magukat fejleszteni, érdekli őket más népek kultúrája vagy szimplán csak úgy gondolják hogy jól mutat az önéletrajzban

Az ossznepesseg körében valóban kevesen vannak azok akik jól beszélnek idegen nyelven, de szerintem a gazdasági/közgazdasági egyetemet végzők között ez a tendencia igenis javul.

Én jelenleg egy multinal végzem a szakmai gyakorlatomat. A business unitban ahová beosztottak, alig beszél valaki angolul. nem csak a friss diplomások vagy gyakornokok. Egyszerűen nincsen szükség rá. Azért akartam ahhoz a céghez menni mert egy ismerősöm itt napi szinten használja az angolt és gondoltam nekem is jó lenne ha az Erasmus félévem után nem hagynám hogy a kommunikációs képességeim lejjebb csusszanak. De pont olyan helyen volt üresedés ahol max az üzleti zsargon miatt ékelődött be egy egy angol szó. Persze klassz hogy friss felsőfokú szakmai angol nyelvvizsgám van, hogy fel évet töltöttem Németországban ahol angolul és németül is kommunikáltak. De attól még hogy egy cég multi, hogy külföldi anyavállalata van, a magyarországi alvallalatok sokszor csak a magyar piacra fókuszálnak, így a friss diplomásoknak, gyakornokoknak nem is szükséges az idegen nyelvű tudás.

2020. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Európa nyugati felén, meg Amerikában azt hiszik, hogy a magyaroknál nincs vezetékes víz, pálmakunyhóban élnek, és a dunántúli szeparatisták a dunatiszaközi szeparatistákat napi rutinként lövik a Nagykörúton. Így aztán azt küldik ide, aki otthon hátráltatja az üzletmenetet. Namost itt van egy pöffeszkedő, buta senki, aki végre uralkodhat. Mikor lesz ez kíváncsi a gondolataidra? Sose. A mentegetőzéseidre meg pláne. Te szakember vagy, ő meg egy manager. A kettő közti kulturális, kommunikációs, intelligenciabeli szakadék az olyan, mint a Grand Canyon. Volt már már ott? Van, aki hason fekve csúszik a szélére, úgy néz le, a felesége fogja a lábát, és még akkor is elhányja magát.
2020. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Haha Utolsó ez vicces volt, köszi! Jól indul a reggel. :)


Kérdező nem értem a kérdésedet... ha tudsz középfokon angolul az kezdetnek bőven elég. Duolingózz, nézz angolul filmeket a netflixen, a többibe majd a munkahelyen belejössz. 20 év alatt egyszer sem dolgoztam olyan helyen, ahol ne kellett volna angolul kommunikálni, pedig kis kft-től nagy multiig mindenhol megfordultam. Sokszor a német is hiányzott volna mellé.

2020. nov. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"ez vicces volt"

Ne tévesszük össze a formát a tartalommal.

2020. nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
De tényleg tetszett! Találó is volt meg jópofa is. :)
2020. nov. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, de a tapasztalataid mások. Az enyémek meg hajszálpontosan azok, amiket leírtam, csak ezt húznám alá. 25 év egy multinál.


De istókzicsi nem elriasztásnak írtam. Hanem felkészülésnek. Ez az új világ semmivel sem jobb, mint mondjuk a Rákosi-éra, ahol elvárták, hogy az önkéntes(!) Szabad Nép-félórán megjelenj a munkaidő végén, és azt is elvárták, hogy néha önkritikát gyakorolj, hogy nem nem értetted meg a marxizmus-leninizmus-sztálinizmus valamely pontban, és egy ideig revizionista-trockista, balra és jobbra elhajló nézeteket dédelgettél magadban. Mert ha nem, akkor esetleg jött a két bőrkabátos a fekete Volgával... Ma a vállalati lélektrénerrel kell beszélgetned, és mindenképpen ugyanúgy vesztes leszel, mint régen, mert ha szomorú vagy, hogy kirúgtad két beosztottadat, akkor azt mondja, nem tudsz azonosulni a vállalati célokkal, ha örülsz neki, akkor beírja a dossziédba, hogy ez az ember aberrált. :D Lakáshitellel terhelve, ha kiesel a pixisből, az pont olyan a családnak, mintha elvitt volna az ÁVÓ.

2020. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem mások a tapasztalataim, hajszálpontosan ugyanezek. Csak amióta megpattantam külföldre az anyacéghez és helyi kiskirályokat eszem reggelire, azóta találom csak őket meg a helyzetet viccesnek. :)
2020. nov. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerencse, hogy gyenge az otthoniak nyelvtudása. Ezért lesz majd jó nekem. :)
2021. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!