Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az üdv megszólítás mióta...

Az üdv megszólítás mióta tiszteletlen, szemtelen?

Figyelt kérdés
A tanáromnak írtam egy beadandó dolgozattal kapcsolatban, és a válaszban kitért arra, hogy mellőzzem az üdv megszólítást, mert tiszteletlen, szemtelen. (Valószínűleg ezért lett a jegyem 1 jeggyel rosszabb)

2020. nov. 8. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem ezért lett a jegyed egyel rosszabb. Az Üdv-öt meg tartsd meg a haveroknak, a tanároddal értek egyet.

Elég gyakori probléma, hogy a fiatalok nem képesek egy normális levelet megírni, tényleg tanítani kellene. N36

2020. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb írd azt, hogy "Kedves Tanárnő" vagy "Kedves Tanár Úr", akkor nem lesz ilyen problémád. Nyilván nem akartál semmi rosszat, de az "Üdv" megszólítás nem szerencsés egy rangban feletted álló irányába, ezen a főnököd is felhúzná a szemöldökét később.
2020. nov. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ilyen rövidítés, és azért nem a legjobb. Pl mintha angolban a hivatalosat úgy írnád, mint egy barátodnak szlengesen, hogy nem kiírod, hogy I have, hanem , hogy I've

Tehát ez lehet egy informális verzió, mint pl a tanárodnak se mondod, hogy Kösz, vagy köszi, hanem ezt pl barátoknak szoktad, tanárodnak meg hosszan, hogy köszönöm, v köszönöm szépen, v nagyon köszönöm. stb.

2020. nov. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*nagyon köszönöm az kicsit ilyen "mérges", "haragosnak" tűnik, inkább még az is szleng, inkáb ahelyett nagyon szépen köszönöm jobb.
2020. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az oktatók sem túl udvariasak. Bár nem tudom, hogy középiskoláról vagy egyetemről van-e szó, az én esetemben egyetemen vannak oktatók, akik úgy fejezik be az emailjüket, hogy "üdv, xy" és így kisbetűvel, az xy pedig csupán a monogram és az is kisbetűvel. Ennél igénytelenebb és hanyagabb emailt nem láttam, ráadásul idős tanártól. Persze nekik mindent szabad.


Amúgy az üdv nekem sem szimpatikus, akkor inkább már "Üdvözlettel", de ezt is inkább akkor, ha tegezem a tanárt. Ha magázzuk, akkor "Tisztelettel". Ha pedig tegezem és fiatal is, akkor a "Szép napot/Kellemes hétvégét" stb is belefér.

2020. nov. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, hogy a levél elejére írtad az üdvöt? Az furcsa, semmiképp nem javaslom. Megszólítás Tisztelt tanárnő/úr vagy egyetemen teljes név (magázáskor), tegezéskor pedig "Kedves keresztnév"
2020. nov. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!