Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a teendő, ha az egyetemen...

Mi a teendő, ha az egyetemen (az új rendelet értelmében) bent tartanak a kollégiumban, mert bármikor történhet változás?

Figyelt kérdés
Természetesen a "kollégium" nevet megváltoztatták, hogy kibújjanak a törvény alól.

2020. nov. 10. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez h*lyeség: úgy értem, az elkövetkező 30 napban tuti nem lesz változás - akkora meg lényegében vége lesz a szorgalmi időszaknak.

De tudom, mindent képesek egyesek megtenni, hogy önnön fontosságukat bizonygassák: mi tegnap este kaptunk egy rektori tájékoztatás, miszerint "ellenkező tartalmú jogaszabályi rendelkezésig" minden marad a régiben: kb. 70%-os jelenléti oktatás, kollégium nyitvatartás, stb. Még a vizsgarendről is rendelkeztek. Remélem, ma este tényleg megjelenik a jogszabály, és kénytelenek lesznek alkalmazkodni hozzá!

R*hely, hogy valaki, még ha rektor is, azt hiszi, hogy a törvények felett áll! (Arról nem is szólva, hogy az egyetem tele van betegekkel, legfőbb ideje felhagyni azzal, hogy veszélyeztessenek bennünket és a családjainkat, ráadásul olyasmi miatt, aminek a 90%-a online is minden további nélkül helyettesíthető.)

2020. nov. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Várd meg az estét (előre is elnézést, de nem tudom, mikor szavazzák meg és hány órakkor jelenik majd meg a magyar közlönyben a jogszabályi rendelkezés).


Ha van rendelkezés, akkor menj haza holnap nyugodtan és mond le a kollégiumot. Kötelesek online oktatásra és vizsgáztatási rendre átállni, nem kell fizikailag ott lenned a továbbiakban.


Ez elég durva, 1-es válaszoló! Remélem észhez térnek nálatok is és nem mennek árral szemben! Nálunk szerencsére az első naptól kezdve online oktatás van. A számonkerésen, vizsgákon gondolkodtak még, hogy jelenléthez kössék, de szerencsére lemondtak róla (cserébe olyan zh-kat állítanak össze, aminek köze nincs az anyaghoz).

2020. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A slusszpoen az, hogy a rendelet szeint a rektorok kerhetnek felmentest a bezara alol, es a mienk keri...

Nem szamit az egvilagon semmi, csak a katalogus ala legyen irva...

Mint egy rossz animal.

2020. nov. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*alomban
2020. nov. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!