Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező több iskolát beírni?

Kötelező több iskolát beírni?

Figyelt kérdés
Ha egy iskolát, és egy szakot írok be, és nem vesznek fel, akkor mi lesz? Miskolcon tud valaki olyan iskolát, ahova nem kell felvètelit írni, és van eladó szak? NAGYON FONTOS LENNE🥺

2020. nov. 14. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha egy iskolát valamint egy szakot írsz be és nem vesznek fel akkor mivel tanköteles vagy (16 éves korodig) így kijelölnek egy iskolát számodra. Ez általában a helyi gyűjtő, ahová nem a jövő agysebészei járnak.


Azt nem értem, hogy miért nem akarod megírni a központi írásbelit?

2020. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért mert túl sokat hiányoztam betegség miatt az iskolába, és kellett volna járni egy ilyen külön órára, ami olyan óra ahol felkèszítenek minket a felvètelire, de én nem tudtam részt venni, ezért a tanárok azt mondták, hogy felesleges írnám meg, nem sikerülne:)
2020. nov. 14. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

És mért nem mentél el a felvételi felkészítőre? Normális helyen akkor is eljárnak a felkészítőre a diákok, ha nem hiányoznak sokat az iskolából. És tudod miért? Mert a magyar és matek órák nem fognak normálisan felkészíteni a felvételire. Én szeptembertől magyar tanárhoz jártam, csak azért, hogy írjak egy olyan felvételit, amivel most abban a gimiben lehetek, ahol vagyok.

Egyébként nem kell több iskolát beírni. Csak ha nem vesznek fel sehova, amit beírtál, akkor mehetsz pótfelvételire, amit azok az iskolák hirdetnek meg, ahol még van hely. És mivel egy normális gimiben is legalább háromszoros túljelentkezés szokott lenni, így bele se merek gondolni, hogy milyen lehet ilyen helyre járni.

2020. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a válaszod.
2020. nov. 14. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de arra már úgyis válaszoltak előttem.


Én két éve felvételiztem, és jártam felvételi előkészítőre - teljesen feleslegesen, mert az egész sz*rt sem ért. Főleg, mivel ugye csoportokban csináljátok meg a feladatokat, és mire lenne lehetőséged végiggondolni a választ, addig valaki más már bekiabálja előtted.


Végül az oktatas.hu honlapján lévő teszteket kezdtem el kitölteni, ahol fent vannak az előző évi írásbelik megoldásokkal és magyarázattal együtt. Csak emiatt, rengeteg gyakorlással, önállóan 92 pontot írtam, és az összes megjelölt sulimba az elsők között vettek fel.


Ezzel csak arra szerettem volna kitérni, hogy ne temesd még el a felvételit, hanem, ha már ennyit hiányzol, akkor azt használd ki az előnyödre, és te is láss neki megcsinálni az elmúlt évi feladatsorokat. Ha ez alapján rendesen felkészülsz, hidd el, nagyon jól fog sikerülni élőben is az írásbelid, és a tanárok is meg fognak rajtad lepődni. :)


Sok sikert!

2020. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!!
2020. nov. 14. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy próbálj kitölteni minél több felvételi feladatsort. Itt megtalálod őket a javítási útmutatókkal együtt.

[link]

YouTube-on is vannak fent feladatsorokat megoldó videók, amik sokat segíthetnek a feladatok megértésében.

Előre nem tudhatod, hogy a többi jelentkező hozzád képest hány pontos felvételit ír. Lehet, hogy simán bejutsz a szakképző iskolába avval a pontszámmal, amiről a tanárod úgy gondolja, hogy kevés lesz. Persze emellett megjelölhetsz olyan középiskolákat is, ahol csak a hozott pontokat nézik. Ha több iskolát jelölsz meg avval csak a saját lehetőségeidet növeled. Ha nem írod meg az írásbelit, akkor rögtön kizártál egy csomó jelentkezési lehetőséget.

2020. nov. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod ☺️
2020. nov. 17. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!