Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » TÁG vagy Kossuth Lajos gimnázi...

TÁG vagy Kossuth Lajos gimnázium? (Debrecen)

Figyelt kérdés

Felmerült mind a két suli, és nem tudom, hogy melyik lenne a jobb.

Szerintetek melyik jobb társaság, oktatás szempontjából? Illetve minimum hány pontot kell szerezni a felvételin?

Egyébként angol NYEK-re szeretnék menni.



2020. nov. 14. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Kossuthbol több orvostanhallgató diák lesz, a TÁG olyan mindenes. Amugy mind a két suliban sznobok vannak csak kb. Ott akkor számítasz ha sok pénzed van.
2020. nov. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
87%

Én TÁG-os vagyok, magy.-töri (nyekre) járok nagyon szeretem, én nem gondolom, hogy sznobok járnak ide, az én osztályom közössége nagyon jó. Én csak ajánlani tudom. A tanárok kedvesek. Nem arra mennek rá, hogy minél több egyest kapj ha nem tudod, hanem arra, hogy tudjad amit kell és azt jól.

Azt, hogy csak akkor számítasz, ha sok pénzed van szerintem nem igaz. Én se származok gazdag családból, mégis teljesen jól érzem magam. Tavaly a TÁG-ba angol nyekre kb. 165/170 köröl volt az utolsó felvett (szerintem de ez nem biztos).

A Kossuthba jár az unokatesóm ő szereti. Többet nem nagyon tudok róla mondani.

A felvételi attól függ, hogy milyen erősek az év feladatai, mennyire okosak a jelentkezők, mennyi a jelentkezők száma, szóbeli, vitt jegyek.

2020. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia! Én a Kossuthba járok jogi kommunikációra. Nagyon szerettem magát a sulit is. Nekem szerelem volt első látásra. Épülete nagyon modern, fejlett. Sajnos amikor még én mentem szóbelizni egy pár iskolába találkoztam olyannal, hogy a falak konkrétan omlottak. Maga a tanári kar van nagyon sok rendes tanár. A suli közösség szuper és segítőkész. Rengeteg színes programokkal találod szembe magad és nagyon sok lehetőséggel.pl: Erasmus program Szerintem nézd meg mindenféleképpen a bemutató videót a weboldalon. A ponthatárok én voltam annak idején angolból szóbelizni. Van nyelvtani rész benne pl. aláhúzznak egy mondatban egy szót és neked tudni kell, hogy a szó pl.tárgy és a többi mondatban is felismerni. Van képes beszélgetés kapsz egy képet és mond el mit látsz rajta. Van egy kisebb beszélgetési rész. Amikor szóbeliztem, akkor a központi pontok voltak meghatározók nagyon. Hiába volt majd nem max. pontos a szóbelid, ha nincs meg a pontszám. Szerintem a központinál egy jó 175-tel nem lősz mellé. Vissza utalva arra pénzre. Nem számít mennyi pénzed van, mert az osztály befogad ha csóró vagy ha gazdag. Csak rajtad múlik, nem vagyunk sznobok egyáltalán nem. Ha ide jössz tuti lesz diplomád, a tanárok nagyon jól felkészítenek az érettségire. Rengeteg diák Budapestre megy tovább tanulni vagy külföldre.

Ha van bármi kérdésed kérdezz!

2020. dec. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!