Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » II. Rákóczi Ferenc Gimnázium...

II. Rákóczi Ferenc Gimnázium Budapest- miért írják sokan, hogy rossz?? Tanárok, közösség, programok, oktatás színvonala, humánus-laza, vagy nagy a szigor? Mindenről írjatok!

Figyelt kérdés
Milyen a fenti suli- aki odajár? Sok hozzászólásban olvasom, hogy rossz, szörnyű-és nem értem az okát. Bekerülni- pontszámok alapján- nem a legkönnyebb, vagyis egy középerős suli- mitől rosszabb mint a többi?? Aki odajár tudna konkrétumokat mondani? Jó és rossz egyaránt jöhet! Köszönöm a válaszokat!

2020. nov. 16. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Lehet keverem egy másik rákoczival ami kereskedelmi de amikor utoljára ott voltam sok éve lepukkant volt és "érdekes" emberekkel vol tele
2020. nov. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez a 2. kerületben van, szerintem nem lepukkant. Az valami technikum lehet. Illetve a lepukkanás is csak egy külső tényező- attól még lehet jó oktatás.
2020. nov. 16. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
80-as évek közepén jártam középiskolába már akkor téma volt, hogy rossz. Nem is rossz, hanem azt mondták, hogy gyenge. Oda könnyebb volt bekerülni és rosszabb tanulók jelentkeztek oda. Az oktatás is gyengébb volt állítólag. Móricz, Toldy, Szilágyi, Petőfi ezek voltak a fő riválisok. Úgy látszik ez a vélemény megmaradt, tehát lehet benne valami, ha 35 év után is ugyanez a helyzet. Bár konkrétumokkal sajnos nem tudok szolgálni.
2020. dec. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 EVA800 ***** válasza:
De azért igazi érettségit ad .
2023. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De nem az érettségi a lényeg szerintem, mert azt bárhol meg tudod szerezni, hanem, hogy mennyire készít fel az egyetemi továbbtanulásra. Azok a szülők íratják gimnáziumba a gyerekeiket akik szeretnék ha tovább tanulna vagy az a gyerek megy gimnáziumba. Szerintem ezért mondják, hogy rossz mert nyilván ott nem olyan a képzés mint máshol és nem akkora az esély egy egyetemi továbbtanuláshoz. Bár hozzáteszem, ha valaki akar, akkor fel tud készülni magán úton is ha az iskola nem is annyira erős. Nyilván innen is mentek már tovább egyetemre, biztos van valami statisztika, hogy hány tanulót vesznek fel egyetemre a középiskolákból.
2023. jan. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
[link] itt mondjuk egyikben sincs benne. az értességi pontszámok meg a nyelvvizsga azért beszédes, hogy nincs benne.
2023. jan. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EVA800 ***** válasza:
A 2. Kerületben jók vannak
2023. jan. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!