Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemények az ELTE-GTI-ről?...

Vélemények az ELTE-GTI-ről? Színvonal, tanárok, programok, diákok, közösség?

Figyelt kérdés

2019. okt. 27. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Én nem szeretem. A tanárok színvonala változó, program nincs túl sok, nemrég alakult a HÖK amiről inkább ne beszéljünk, nincsenek a helyzet magaslatán. Mondjuk alapvetően nem megyek bulizni, amilyen arcok vannak...:D Ha a pávák stílusát kedveled, akkor viszont jól fogod érezni magadat.

Lehet barátokat találni, ha akarsz.

A szabadidődet eléggé be kell osztanod, minden héten van 2-3 zh most a második évben. Nem beszélve a projektfeladatokról.

A tanárokból van nagyon jófej és van patkány is. Felkészültségükre nem lehet panasz. Pénzügyből nagyon szórnak, szerintem több mint a fél évfolyam megbukott, nem feltétlenül a felkészületlenségük miatt. Ha abból felkötöd a gatyádat igazából kellő idő ráfordításával simán meglesz a diploma szerintem.

A TH alkalmatlan mindenre, szóval onnan se nagyon számíts segítségre.

Nincs fix órarend, minden héten változik, nem vezetik a neptunban egy excel alapján kell követned, hogy hol mikor lesz órad, csoportodra leszűrve (matekból tavaly 4 szemináriumi csoport volt:D+ akik angolul vették fel). Szóval dolgozni max hétvégén tudsz elmenni, de akkor nem fogsz felkészülni a zhkra rendesen.

Az angol egy baromi jó dolog, hogy plusz fizetés nélkül felveheted idegennyelven a tárgyakat, viszont sok tanár angolja kritikán aluli. Én C1-es nyelvvizsgával mentem, elég vicces néhány.

Összességében én nagyon bánom,hogy idejöttem, de már másodéves vagyok, megszerzem ezt a diplomát aztán megyek máshova BSC-zni pluszban. Ha van egy kis matektudásod akkor röhögve megcsinálod egyébként. De az én matekos csoportomban valaki azt sem tudta, hogy mi az exponenciális függvény szóval... Szerintem ez is sokat elárul.

Egy másodéves BSC-s hallgató.

2019. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Ja azt még lehagytam, hogy ne higgy azoknak akik azt mondják, hogy a pénzügy teljesíthetetlen, nincs így, nekem is sikerült.
2019. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
84%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval, bár én buktam pénzügyből, nem érzem úgy, hogy az én hibám lett volna. A tanárnő első órán (én magyarul tanultam) kivetítette, hogy mennyi volt a bukási arány a BME-n és nagyon büszke volt rá. Bezzeg utána előadta, hogy milyen segítőkész, bár én ezt sosem éreztem, hogy az lenne. Egyébként mindenből 4-5 voltam, csak pénzügyből buktam.

Én nagyon bánom, hogy idejöttem, szerintem váltani is fogok, nem érdekel, hogy második évem. Teljesen elvette a kedvemet a tanulástól, pedig eleinte nagyon lelkes voltam.

2019. okt. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem színvonalas, nem hiszem, hogy egy BGE vagy bármelyik másik gazdasági egyetem jobb lenne. Szemét tanár mindenhol van, aki ezért vált, az nem 100-as. Mellesleg Deliné egyáltalán nem olyan szörnyű, mint ahogy telesírja valaki a gyk-t meg markmyprofessor-t miatta.

Sok tanár komoly karrier mellett tanít, szóval nem csak könyvekből tanulta a szakmáját.

"programok, diákok, közösség"

Meg tudod találni a saját közösséged, ez hülyeség, hogy csak pávák vannak. És most kapott a GTI egy fa$za épületet is. Amúgy meg már nem kell excelezgezni az órarend miatt, az én szakomhoz rendelt tanulmányi ügyintéző meg nagyon segítőkész, mindig gyorsan válaszol az emailre még egy tantárgyfelvételi időszakban is, amikor azért le vannak terhelve. Amiket lehet hallani BGE meg Metus ismerőseim TO tapasztalataikról ég és föld a kettő.

2020. ápr. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Egyetértek az első hozzászóló véleményével a programokkal és a diákokkal kapcsolatban.Viszonylag kevés program van és ami van azok nem olyanok amik összehoznák az embereket, inkább úgy érzem hogy a kialakult klikkek bulizási helye. Ezek a bulik meg sokszor a hét közepén vannak, amikor másnap órád van, vagy zh...

Nekem a tanárokkal kifejezetten rossz tapasztalatom nincs, valahogy sikerült úgy összekombinálni a dolgokat hogy szerencsés legyen. Angol nyelvű pénzügyön például sokkal szerethetőbb és segítőkészebb a tanár mint a magyaron. A tanárok felkészültek, viszont 1-2 tanár angol kiejtése eléggé vicces. A tanárok azt javasolták hogy a munka és az egyéb hobbi legyen másodlagos az egyetem mellett ,mert így is nehéz beosztani az idődet. Igazuk is volt. Habár elsősorban nekünk most az a dolgunk hogy tanuljunk, ha valakinek olyan az élethelyzete hogy muszáj dolgoznia akkor neki elég nehéz lesz. Nekem a TH-val (vagy TO, mindegy) egyáltalán nincs rossz tapasztalatom, sőt mindig amikor írtam kifejezetten gyorsan és készségesen válaszoltak.

A kezdeti gólyás lelkesedésem már nem tart sajnos, de ha belegondolok talán ez az egyik leghalgatóbarátabb egyetem, legalábbis az ismerőseim tapasztalatai alapján.

Egy másik másodéves alapszakos.

2020. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!