Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újlatin nyelvek és kultúrák...

Újlatin nyelvek és kultúrák (spanyol) szak melyik egyetemen van a legmagasabb szinten oktatva? ELTE, Pázmány, PTE, vagy SZTE?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nem hiszem hogy lesz, aki mindegyik egyetemre járt. Én az Eltén végeztem. Szerettem, a nyelv fejlesztése az első évben volt inkább jelen, utána már elvárták a tudást.
2020. nov. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Alapvetően az ország legjobb egyeteme összességében az ELTE...

Annyit meg tudsz mondani, hogy szerinted ez erre a szakra is igaz lehet?


Előre is köszi!

2020. nov. 16. 19:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most vagyok elsőéves hallgató az ELTE spanyol szakon. Nagyon jók a tanárok, elvárják a folyamatos készülést, de érdekesen adják le az óra anyagát. Összességében szerintem nagyon jó szak. Ha egyéb kérdésed van az órákról, a tanárokról és a követelményekről írj privátban nyugodtan.
2020. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Ami a tanárok tudását, felkészültségét illeti, szerintem mindegyik említett egyetemen hasonló a spanyol tanszék színvonala, mivel a többség vagy az ELTE-n tanult (az idősebb korosztály biztosan), vagy olyan tanároktól tanult, akik az ELTE-n végeztek.

Az esetleges különbségek részben az adott szak profiljából (Szegeden inkább a történelem, társadalomtudományok erősek, az ELTE-n a dél-amerikai irodalom stb.), részben az egyetem erőforrásaiból, vagy pedig egyéb tényezőkből adódnak, pl. csoportlétszám a szemináriumokon, az egyes oktatók lelkesedése, elkötelezettsége.

2020. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!