Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatásban tanulóknak...

Felsőoktatásban tanulóknak sokkal nehezebb most, mint például bejárni?

Figyelt kérdés
2020. nov. 17. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen is, meg nem is. Ezt a dolgot most onnan közelíteném meg, hogy otthonról lényegesen könnyebb puskázni vizsga alatt, mint ugye élőben.


3 csoportba osztanám fel a tárgyakat:


1. Felesleges tölteléktárgyak, amelyek kevés kreditet érnek: itt nagy előny a távoktatás, illetve a távvizsgáztatás, mert ezekre jóformán nem kell készülni (kipuskázod), így jut elég idő és energia a nehezebb tárgyaidra.


2. Nehezebb és fontosabb tárgyak, amelyeken még lehet puskázni (műszaki szakon tanulok, csak onnan tudok példát mondani: anyagismeret. Nekem ez a tárgy pokoli nehéz lett volna, ha nem otthonról kellett volna vizsgáznom):

tanulás szempontjából nehezebb, HA volt egy értelmes óratartó tanárod, aki normálisan magyarázott, és akitől lehetett kérdezni. Ha jelenléti oktatás alatt sem volt ilyened, akkor kb. ugyanolyan. Vizsga szempontjából viszont ugye könnyebb, ha bírja a lelkiismereted, hogy elcsalsz egy ilyen tárgyat.


3. Nehezebb és fontosabb tárgyak, amelyeken nem nagyon lehet puskázni, mert az anyagot főként érteni kell (ilyen például a programozás vagy olyan tárgyak, ahol összetettebb számítási feladatok vannak, mondjuk fizika): itt is ugyanaz érvényes, mint a kettes pontnál, ha jó volt a tanárod, akkor hátrányt jelent a távoktatás, ha meg pdf/ppt felolvasó tanárod volt, akkor meg mindegy. Vizsga szempontjából meg lényegtelen, mert puskázni se így, se úgy nem tudnál.


Így összességében azt mondanám, hogy ez erősen tárgy- és tanárfüggő dolog. Ha magolós tárgyaid vannak, akkor sokkal könnyebb helyzetben vannak a tanulók, ha inkább gyakorlati, akkor viszont hátrányos is lehet, itt jön főként képbe a tanárfaktor.

2020. nov. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére egyelőre előny, csak a szaktársak hiányoznak.


Napi 3 órát utaztam, korán mentem, későn jöttem... Most sokkal több mindente van időm, jobban is érzem magam.


Szerencsére nálunk a nagy manualitást igénylő gyakokat megtartják, a többi előadást meg rendre felveszik és odaadják.


Nem érzem hátrányát, igaz, ez az első félévem.


Puskázni tényleg könnyebb, de mondjuk én sose puskáztam, úgyhogy ez engem nem érint...


Én azért várom, hogy újra a normális legyen minden, kicsit úgy érzem magam, mint aki nem is jár egyetemre... Aztán két hét és itt a vizsgaidőszak :D

2020. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem tavasszal sem tetszett, most sem rajongok érte.

Most annyival jobb, hogy online élőben minden óra az órarend szerinti időben meg van tartva, tehát nem hagynak elzülleni senkit. Viszont a gyakorlatokkal nem nagyon tudtak mit kezdeni. Volt róla szó, hogy azokat személyesen megtartjuk, de az egyik már tuti sztornó, a másik kettőről pedig hír sincs, szóval azt sem tudni, hogy azokra fogunk-e egyáltalán jegyet kapni, s ha igen, hogy, mivel egyiken még gyakorlati vizsga is van...


Én jobban szeretem a bejárást, még akkor is, ha reggel korán kellett mennem és/vagy este későn érkeztem (bejárós vagyok). A fent leírt bizonytalanság sem túl jó, továbbá a zh-kat személyesen kell megírnunk, ami pedig a vizsgákat illeti, már kaptunk kör-emailt, hogy mindig nyugodjon le, mert a vizsgaidőszakra pont véget ér a most bevezett szigorítás :D De amúgy meg ha nem, akkor is van terv a tarsolyban: kitolják a vizsgaidőszakot és később kezdődik a 2. szemeszter. Fő, hogy személyesen legyenek a vizsgák is; mi nem ússzuk meg on-li-ne. Amúgy nem is tudom, hogy időkorlátos teszten hogy lehet puskázni (amikor 1 kérdésre kevesebb, mint 1 perc jut és nincs visszalépési lehetőség).

2020. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Belföld - Majd az online rulettkerék kipörgeti, mi a ... - Index

index.hu › belfold › 2020/05/18 › di...

Translate this page

May 18, 2020 — A KSH 2019-es adatai alapján a felsőoktatási képzés közel 280 ezer diákot érint. ... (itt a lapunknak választ adó egyetemeken tanulók mellett még Pázmány, ... online konzultációk megtartása vagy a konzulensek felkérése így nehezebb. ... (ilyen például a színészeké) esetében a túlélési stratégia most a fő, ...


Kidolgozzák magukat az egyetemről – Borzasztó nehezen ...

www.vasarnapihirek.hu › fokusz › a...

· Translate this page

Mar 3, 2018 — Most egy másik multinál vagyok, és örülök, ha havonta 80 ezer ... Magyarországról 7200 felsőoktatásban tanuló diákot kérdeztek meg, és ez ... Nincs idejük bejárni ... Ez pedig azt eredményezi, hogy sokkal nehezebb összeegyeztetni a ... terve szerint például az alap- és osztatlan szakokon a hallgatók több ...

2020. nov. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!