Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász képzésen szakkollégium...

Jogász képzésen szakkollégium érdemes megpróbálni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Elég speciális a helyzetem, mert jelenleg a PPKE-n vagyok, de nem itt kezdtem a tanulmányaimat (ez a 3.évem jogász képzésben, a Pázmányon a 2.). Nagyon bánom, hogy nem próbáltam meg csatlakozni tavaly az MCC-hez vagy a JÖSz-höz. Ebben a helyzetben szerintetek érdemes lenne még próbálkozni vagy engedjem el a dolgot? (Több tárgyam visszamaradt, és van amit pótolnom is kell utólag, így több másodéves tárgyam is van.) A JÖSz-höz még lehet harmadévesként is jelentkezni... De bizonytalan vagyok. Esetleg van itt valaki aki valamelyik szakkoli tagja és szívesen mesélne róla (eljárás menete, mennyire nehéz bekerülni, stb.)?

2020. nov. 20. 07:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Iskolától, témakörtől független tanács: mi a legrosszabb, ami történhet ha jelentkezel? Lehet hogy nem kerülsz be és bánni fogod. De akkor biztos nem kerülsz be, ha meg sem próbálod, és megintcsak bánni fogod. Ahogy írod, már most is bánod, hogy korábban nem jelentkeztél. Ugyanez igaz pl. egy álláshirdetésre is, ahol nem felelsz meg minden követelménynek.
2020. nov. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kedves választ! Igen-igen, csak aggódom, hogy esetleg lenéznének a fentebb leírt dolgok miatt. Nem tudom, hogy ebben az esetben az MCC-hez lehetne egyáltalán jelentkezni? Köszönöm, ha valaki megírja!
2020. nov. 20. 07:37
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Tenyleg nem mondom, hogy ne probald meg, mert bannad kesobb. Viszont tapasztalatbol mondom, hogy minimum 2 nyelvvizsgaval, tdk-val, erasmussal, sport eredmenyekkel, 5 feletti atlaggal, konkret jovobeli tervekkel is eselyes, hogy semmibe vesznek, es azt veszik fel, aki jobb/szimpatikusabb/ismeros...
2020. nov. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
6%
minimálbért fogsz keresni, minek
2020. nov. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Egyetemi életben és azzal kapcsolatban bármely programokon is minden a kapcsolatrendszeren múlik:D én egy ideig több helyre, szakkolikba, hallgatói szervezetekbe jelentkeztem de miután a nálam sokkal sz*rabb képességű embereket vették fel, rájöttem mennyire felesleges ilyenekkel foglalkozni. Uram- bátyám rendszer. Ha érdekel jelentkezz de minimális esély, hogy ne a "protkósokat" vegyék fel.
2020. dec. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom még releváns-e. Az MCC felvételi lassan kezdődik, talán még nem maradtál le róla. Nem tudom ki adta az első választ de csak hallomásból lehet köze az intézményhez. 3. évesként is jelentkezhetsz szakirányra, de szerintem akkor már a vezetőképző hasznosabb lenne (4. 5. éveseknek, itt már nincs specializálódás (jog, pszicho, közgáz stb.) de ugyan úgy részt vehetsz az órákon.) Az hogy barátnak a barátját vennék csak fel pedig egyszerűen butaság. Számít a tanulmányi eredmény, egyéb versenyek, de a legfontosabb hogy egy céltudatos, közösségi nyitott embert lássanak a felvételin. :) Remélem segítettem.
2021. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont az MCC-be ne szamitana a kapcsolat? :D Az egyik legbelsosebb hely. Tobb embert ismerek, aki ott tanul, es olyat is, aki nem kerult be, holott millioszor jobban megerdemelte volna.
2021. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Így van, mindenhol sokkal többet számít a kapcsolatrendszer:D mint a te tanulmányi átlagod... Most nem azért de aki negyedévesként másodéves tárgyakat (kettes-hármas szintre) most teljesített, bekerult egy hallgatói szervezetbe mert a legjobb haverja meg a kis barátnő is ott tag, aztán vagyunk egy páran akik kettannyelvu suliba jártak, fel évet voltam tanultam külföldön cserediakkent, 3 nyelvvizsgam van és nyilván 4es átlag felett vagyok bukás nélkül, azért vicces, és ennek ellenére nem kerültem be:DDD hagyjuk már ezt...
2021. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akik nem kerültek be hallgatói szervezetbe, tovább próbálkoztatok vagy jelentkeztetek máshova? Vagy teljesen elvette a kedveteket a jelentkezéstől ez a negatív tapasztalat?
2021. jan. 8. 21:07
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 egyetemi hallgatói szervezetbe és 2 ilyen szakkoliba jelentkeztem, aztán miután egyikre sem vettek fel elment a kedvem😄 de az egyetemi után nem is terveztem megegyszer egyetemen belül bármire megegyszer jelentkezem..
2021. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!