Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek jogi kar mellett...

Szerintetek jogi kar mellett érdemes elkezdeni a televíziós műsorkészítő képzést?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a filmeket és régi vágyam, hogy egy nap filmet is csinálhassak. Szerintetek jogi kar mellett érdemes elkezdeni, vagy hanyagoljam inkább? Esetleg valamilyen filmiskolás képzésre jelentkezni (Lumiere, Budapest Film Academy)? Össze lehet valahogyan egyeztetni a kettőt?

2020. nov. 20. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Hanyagold légyszi. A magyar gagyi vígjáték filmekből és sorozatokból már elegem van.
2020. nov. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is, ne aggódj emiatt. :) A független filmesek művészetét kedvelem inkább. Bergman, Tarkovszkij, Almodovar stb.
2020. nov. 20. 10:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg igen.
2020. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked belefér időben mindkettő, és pl. arra van késztetésed, hogy délelőtt ügyvédbojtár vagy, délután pedig filmet forgatsz,....akkor hajrá.

Szerintem senki sem szólhat bele.

2020. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én irigylem nagyon a hozzád hasonlókat, akikben megvan ez az elhatározás, és esetleg valóban tudják vinni egymás mellett a kettőt. Én is jogi karra járok, mellette dolgozom, és néha már nagyon nehéz. De neked sok sikert, ha úgy érzed, belefér, persze, vágj bele!:)
2020. nov. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp! Egy ponton az ember a jogon rájön, hogy kell valami kikapcsolódás is mellé mert beleőrül a sok törvény magolásába. Hajrá, vágja bele!
2020. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj inkább filmiskolába. Én teleíziós műsorkészítő szakon végeztem, de kb semmi amit tanítottak. Elkerültem egy TV-hez és ott tanultam meg az alapokat, de ha te inkább filmes vagy mint tv-s, akkor neked az nem lenne jó. Keres filmes/videós szakembereket akik mennek filmforgatásokra, sok filmet forgatnak hazánkban. Csak készülj arra, hogy először annak kell örülnöd, hogy egyáltalán mehetsz ilyen forgatásra, pénz majd sokkal később jön belőle. De így is borzasztó nehéz, nekem vannak filmes ismerőseim, egyszer voltam reklámfilm forgatáson, de napi 12 órázás az egész, én nem éreztem magaménak.
2021. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!