Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok, mi tehet...

Mit gondoltok, mi tehet arról, hogy a mai gyerekek közül sokan elbutulnak: a média vagy pedig a szülők?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nemrégiben kezdtem tanítani angolt. Bekerültem egy általános iskolába, ahol a diákok 70%-a roma. Települést nem szeretnék írni, nehogy beazonosítsanak. Pályakezdő vagyok. A tanítást élvezem, még ha kihívásokkal teli munka is. A kollektíva szintén jó, a kollégák segítenek, ha tudnak. Úgy érzem, a tanulók többsége el is fogadott. Ugyanakkor azt látom, hogy sok diákot nehéz motiválni, nem egy olyan ember akad, aki csak melegedni jár be az iskolába, nem akarja vinni semmire. Azt is tudni kell, hogy a gyerekek többsége hátrányos helyzetű családokból kerül ki. Többen mesélték, hogy 5-en, 6-an, 7-en, netán 8-an testvérek. A lányok közül sokan úgy vélik, önmagában a szépségükből meg fognak élni. A magyar gyerekek között is akad 1-2 magatartászavaros. Noha csak a 20-as éveimben járok, sokszor úgy érzem, hogy nem ugyanazt a nyelvet beszélem, mint a mai tizenévesek, olyannyira különbözőnek tűnnek.


Szerintetek ezért kié a felelősség, a médiáé vagy a szülőké?



2020. nov. 20. 16:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A butaság még abban is kimerül, hogy sokszor a felső tagozatosok sem tudnak elvontan gondolkodni, nem egyszer előfordul, hogy a közmondásokat szó szerint értelmezik.
2020. nov. 20. 16:12
 2/12 A kérdező kommentje:
Magyarból, matematikából sem tanulták meg rendesen az alapokat, ennélfogva az idegen nyelvvel sem boldogulnak. Eljutunk oda, hogy megértenek 1-1 igeidőt, nyelvtani szabályt, de a másik hét elejére teljesen elfelejtik, és kezdhetjük elölről az egészet.
2020. nov. 20. 16:18
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Szerinted mit tanulnak otthon? Jó, ha a szülőknek a 8 általános megvan. Anyuka nem dolgozik, apuka sem, vagy ha igen, közmunkás vagy segédmunkás. A kevés pénz meg elmegy cigire, alkoholra. Ilyen, vagy ehhez hasonló háttérrel a gyerek sem lesz más.
2020. nov. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze, ez borítékolható, csak kíváncsi voltam, ki hogyan vélekedik erről.
2020. nov. 20. 19:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az osztály több, mint fele hátrányos helyzetű diák lehet. Ez anyagi és intellektuális értelemben is igaz. Az ő szüleik még nagyobb hátránnyal élnek, nem tudnak pozitív mintát adni pl. tudás,kitartás, szorgalom, értékek tekintetében. Ezért az iskolára hárul ez a feladat a tanítás mellett, ezért nagy kihívás ott tanítani.
2020. nov. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ebben van valami. :)
2020. nov. 20. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Állítólag kisgyerekeknél napi fél óra képernyőnézés már csökkenti az intelligenciát.
2020. nov. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Amúgy elképzelhető.
2020. nov. 20. 21:48
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A szülőké, de hát mi mást tudnának mutatni a gyereknek. Mutathatsz pozitív példákat ("hősöket") az órádion, és ha csak pár gyereket motiválsz egy értelmesebb életre, már megéri. Vannak kifejezetten cigányokat támogató (alapítványi?) iskolák, biztos szívesen segítenének az ottani kollégák.
2020. nov. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Majd utánajárok.
2020. nov. 21. 09:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!