Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia alapszak mellett...

Pszichológia alapszak mellett mennyit lehetne dolgozni? Vagy lehetne egyáltalán? Ha nem, milyen támogatásokat lehet igényelni?

Figyelt kérdés
Pszichológiára szeretnék jelentkezni és ha szerencsém van akkor fel is vesznek. Viszont a szüleim csak egy minimális összeggel tudnának támogatni, így nekem is dolgozni kéne, viszont nem tudom hogy beleférne e az időmben, és nem menne e a tanulás rovására. Ha nem sikerülne a munka, lehetne valamilyen támogatást megpróbálni igényelni?

2020. nov. 22. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Melyik egyetemen?

Én a Szegedin vagyok, itt lehet pályázni közlekedési bérletre, szociális támogatásra (erről nem tudok nyilatkozni), illetve jár tanulmányi ösztöndíj, viszont nem túl nagy összeg (én 19000-et kapok az 5,6-os kreditindexemért)

:(.

Dolgozni úgy tudnál szerintem, hogy péntek-szombat-vasárnap (ha nem vagy hazajárós).

2020. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Huh nagyon szépen köszönöm #1es!

Személy szerint én is a Szegedi Egyetemet szeretném megpályázni és remélem is hogy felvesznek.

Én kollégiumban tervezek lakni, mivel elég távol élek Szegedtől, de nem biztos hogy minden hétvégén haza akarok járni. Dolgozni jó lenne, viszont félek hogy a tanulás rovására menne, meg egy idő után szerintem nem is bírnám hogy csak munka meg csak tanulás.

Unokatestvérem úgy dolgozik hogy heti pár órában pakol egy raktárban. Valami ilyesmi lehetőségek csak lennének.

Azt megkérdezhetem hogy nehéz e fenntartani az 5,6os kreditindexet?

Amúgy meg jöhetnek a válaszok, akármit meghallgatok

2020. nov. 22. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát, nem egyszerű.. már csak azért is nem, mert 5 egész fölé csak akkor megy az átlagod, ha több kreditet veszel fel, mint az ajánlott 30. A teljes 180 kreditet viszont csak 10%-al lehet túllépni ösztöndíjas képzésen, utána fizetni kell értük.
2020. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Pázmányra jártam, az utolsó évben már szinte nem is jártam be. Mondjuk nem haladtam mintaterv szerint, a harmadik félévben több tárgyat vettem fel, hogy később ne legyen rá gondom. De így simán tudtam 30 órában dolgozni.
2020. nov. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3

És arról esetleg van információd hogy pl egy ötös, vagy 4,5ös átlagért mennyi ösztöndíjat lehet kapni?

#4

A Pázmány is jól hangzik, de Pesten nem nagyon gondolkozom(vagyis így alapképzés szinten) mert nekem elég drága város lenne..

2020. nov. 22. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ha jól tudom, akkor most 5,2-es kreditindex volt az alsó határ, az olyan 10000Ft körül lehet.

Ha az ajánlott 30 kreditet veszed fel, és 5 a tanulmányi átlagod,akkor lesz 5.0-ás a kreditindexed, szóval szerintem ne nagyon alapozz erre, főleg ne rögtön az első félévben. Úgy osztják szét egyébként, hogy egy kalapba nem csak egy évfolyam kerül, és x % hallgató kap. Sajnos pszichon szeretnek az emberek tanulni... :D

Meg ha nincsenek ezek a vírusidők akkor jár még egy 6000Ft-s jegyzettámogatás is, amit a szte-s jegyzetboltban lehet beváltani.

2020. nov. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem ha levelezős képzésre jelentkezel, akkor viszonylag könnyebben tudsz dolgozni egyetem mellett. Én nappali tagozaton tanulok, így elég nehéz, bár az online oktatás miatt sok időm felszabadúlt, talán most be mernék vállalni munkát.


#3 Ha a mérnökinfó alapszakból csak 60 kreditet teljesítek, és ezután megyek mesterre, van annyi ismétlés hogy így is átfogóan megértsem az anyagot? (A mesterszak mellett szedném össze az alapszakról hiányzó 80 kötelező kreditet, csak nem vagyok biztos hogy nem teljesen befejezett alapképzéssel ez jó ötlet-e.)

2020. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem engem kérdeztél, de én 6,5-ös kreditindexre kaptam 26000-t. 40 kredit, csak 5-ösöm és talán 1-2 4-esem volt. Akkor láttam be, hogy még az is többet ér, ha csak hétvégén dolgozom... Diákmelóban 2 és fél nap alatt megkeresek ennyit. Szánalmas összeget adnak ösztöndíjra, ahhoz képest nekem hatalmas energiabefektetés volt.
2020. nov. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8

Nem baj hogy te is válaszoltál, sőt, örülök neki:D

Mondjuk az tény és való hogy tényleg elég szánalmas összegeket adnak ösztöndíjra.. Valószínűleg 26E elég kevés ha csak a belefektetett munkát nézzük, de mondjuk nekem szerintem egy elég jó kiinduló lenne.(még a 19E is) Csak hát ahhoz el is kéne érnem a szintet. Ne értsétek félre, tényleg tudok tanulni, csak kitudja ott egyetemen mi lesz meg hogy lesz..

Azt szeretném kérdezni még hogy ott ahol tanultok mennyire erős a biosz? Meg hogy így ilyen kreditindex mellett mennyire volt időtök szórakozni?(nyilván nem ezért megyek egyetemre, de azért kell egy kis kikapcsolódás néha)

2020. nov. 22. 22:21
 10/10 anonim ***** válasza:
én ELTE-n 5.4-re kaptam 30-at... Egyébként az a baj a pszichologiaval, hogy ha még ki is húzod az 5 évet egyetemen anyagilag, államon stb, akkor után a aképzések fizetősek, ahhoz h azokon részt vegyél meg államiban kell dolgoznod amiből nem lehet megélni. És ez 4 év..az 5 után. Nekem sok barátnőm hagyta ott és ment el HR-esnek mester után.
2020. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!