Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan jelentkezzek át gytk-ró...

Hogyan jelentkezzek át gytk-ról fogorvosira?

Figyelt kérdés
A második félévem passzív lesz, és addig újra meg szeretném próbálni a fogorvosit, de ha mégsem jönne össze, akkor viszont maradok gytk-n. Ennek mi a menete? Mikor jelentkezzek az érettségire? Meg tudom addig tartani a gytk-s helyemet, amíg meg nem jön az eredmény?
2020. nov. 23. 16:51
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és ugyanazon az egyetemen belül gondolkodom*
2020. nov. 23. 16:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Passziválod a második félévet, valamikor február környékén, mikor a szorgalmi időszak indulna. Február közepéig jelentkezel érettségire. Ezt megcsinálod május-június között. Július közepén kiderül, hogy felvettek-e. Ha igen, akkor beiratkozol augusztus végén fok-ra. Ha nem, akkor csak simán aktiválod következő év szeptemberében a félévedet gytk-n. Viszont érdekes kérdés, hogy fel tudod-e venni azokat a tárgyaidat, amik a 3. félévben jönnének, ha a másodikat nem teljesítetted.
2020. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Hát igazából most bizakodóbb vagyok a fok-kal szemben, mivel most “csak” két emelt érettsegire kell készülnöm 😅
2020. nov. 23. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Gytk és fok között lehet át lehet jelentkezni, tvsztől függ. Melyik egyetemen vagy? Amúgy mi olyan infót kaptunk az átvételes ügyintézővel kapcsolatban hogy áok-fok-gytk között lehet valamennyire mozogni az elején, ha nálatok is, akkor lehet megúsznád újraérettségi és újrafelvételi nélkül.

Ha mindenféleképpen újra akarod csinálni, akkor pedig az előző válasz tökéletes.

2020. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legtobb helyen az atvetel elso kovetelmenye, hogy abban a felveteli idoszakban a pontjaid alapjan oda is bejutottal volna. Ha megis atvesznek, lehet, hogy el tudsz fogadtatni targyakat, bar ebben nem lennek biztos... Egy ismerosom gytk-rol 0-rol kezdte az aokot egy ev utan, viszont aok-fok kozott voltak viszonylag laza atmenetek.
2020. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát, nem voltak elég pontjaim fok-ra, mindenkeppen újra kell mennem érettségizni (főleg úgy, hogy jövőre nőni fog a ponthatár, ha meglesznek tartva a szóbeli vizsgák) és hát így gytk-ra vettek fel és el is kezdtem, de azért még egyszer nekimennék a fok-nak
2020. nov. 24. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem volt meg a ponthatár mégis átvettek, ez szerintem hasonló “legenda” lehet mint az hogy milyen gyakorlatok vannak egyik másik helyen. Akiket én ismertem, második megjelelölt helyükről jelentkeztek át az elsőre (szóval tuti nem volt meg a ponthatár) mégis sikerült. Érdemes megpróbálni, max nem vesznek át, csak azért lemondani egy lehetőségről mert valaki mond valamit, felesleges, nem vesztesz vele semmit :)
2020. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!