Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért jó, ha nyelvvizsga...

Miért jó, ha nyelvvizsga nélkül diplomáznak?

Figyelt kérdés
Nekem az egész nyelvvizsga-elengedős történetből az jött le, hogy mindig a lusták járnak jól. A követelmények mindenki számára világosak voltak, amikor felvették egyetemre. Nem volt kötelező beiratkozni, de vállalták az összes kötelezettséget. Nagyon sok ingyenes nyelvi kurzust indítanak szabválként. Szerintem aki 3-3,5 év alatt nem tud megtanulni egy nyelvet középfokon, és nincs diszlexiás, stb. papírja, az nem érdemli meg a diplomát. Az csak egy diplomás* lehet, de hát a csillag sajnos nem lesz ott a papírján.

2020. nov. 25. 02:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem jó.

A pandémia miatt egedték el, hogy akinek lehetősége van, tudja használni a diplomáját. Később le kell tennie.


Ne másokhoz mérd magad.

Nem tudhatod, hogy ki, miért nem tudta anno időben letenni.

Nincsenek sokan.

Önmagadhoz mérd magad.

2020. nov. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

"Később le kell tennie."

Nem, egyáltalán nem kell letennie, ha anélkül is talál munkát, stb.

2020. nov. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
De miért kell ennyire irigynek lenni?
2020. nov. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Szìp, szìp, igazságtalan az élet 😢 Bezzeg másoknak nem kellett nyelvvizsga szìp szìp 😢

Mivel kerültél hátrányba, hogy van egy nyelvvizsgád és ha meg kell szólalni az adott nyelven talán még el is tudod érthetően mondani, hogy mi bajod?

Ha magaddal foglalkoznál mások helyett sokkal boldogabb lennél (pl nem lennél irigy).

2020. nov. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy meg levelezősöknek nincsenek ezek a nyelvi kurzusok. Plusz ők teljes munkaidő mellett tanulnak, szóval nem mindenki tudja ezt 3 év alatt megoldani.

Ráadásul vannak idősebbek, akik még oroszt tanultak 30-40 évvel ezelőtt. Ha meg valaki 2000 környékén levelezőn érettségizett, akkor még középiskolában sem volt idegen nyelv, idegen nyelvi érettségit sem kellett tenni.

Akkor van olyan is, aki tavasszal, amikor bezárt minden, egyszerűen nem jutott el nyelvvizsgára, mert nem voltak nyitva. És csak egy-két helyen volt online lehetőség. Most is csak öt helyen, ha jól tudom. És vannak tárgyi feltételei, amik nem mindenkinek adottak.

Plusz, amiért az egész ment. A válság után kellenek a diplomások a gazdaság talpra állításához.

2020. nov. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonymousreview60 ***** válasza:
51%

#4: "Mivel kerültél hátrányba?" A nem nyelvvizsgázókhoz képest annyi pénzzel és szabadidővel, amitől neki van nyelvvizsgája, de lehet, hogy nem kell neki, és a többinek meg nincs.

Én mondjuk szeretek nyelvet tanulni, és emiatt nem zavar annyira, de nem engedtem volna el a nyelvvizsgakötelezettséget, hanem 5 évvel kitoltam volna a megszerzését. Akinek 5 éven belül nincs meg, annak érvénytelen a diplomája.

2020. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

" Akinek 5 éven belül nincs meg, annak érvénytelen a diplomája."

Tehát újra mehetett volna védeni a diplomáját? Amúgy meg, elég hülyén jött volna ki ha meg azt mondod, hogy itt a diploma, de 5 év múlva hozd vissza ha nincs nyelvvizsgád...

Azért aki eddig 5-10-20 év alatt nem tudott nyelvvizsgát csinálni annak már valószínűleg a későbbiekben sem lesz.

2020. nov. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem irigység, hogy egy előre ismert követelmény teljesítése elvárható lenne (állítólag) értelmiségiektől. A levelezősök is tudták, mire vállalkoznak. A válság után nem valószínű hogy olyan nagy munkaerőhiány lenne, pont nem kéne alkalmatlan emberekkel elárasztani a munkaerőpiacot.

Szegény négyeske nagyon magára, és nagyon személyesre vette. Jaj, csak nem érintett, és belegázoltam a lelkébe? Pedig nem az én hibám, hogy nem tud megtanulni egy idegen nyelvet. Nekem nem bajom van, hanem külföldi kollégáim és aktív, naponta használt nyelvtudásom. Ha a nyelvtanulással foglalkoznál, nagyobb sikerélményed lenne, mint a gyakorin hisztizéssel. Sokat elmond ez a komment az értékrendedről, szerencsére nem valószínű hogy valaha is veled kelljen dolgoznom.

2020. nov. 25. 09:43
 9/16 anonim ***** válasza:
98%

"A válság után nem valószínű hogy olyan nagy munkaerőhiány lenne, pont nem kéne alkalmatlan emberekkel elárasztani a munkaerőpiacot."

A munkaerőpiac pont nem az alkalmatlanokra fog gyúrni, úgyhogy emiatt nem kell aggódnod.

2020. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Már ahol. Állami cégeknél dolgozó ismerőseim tapasztalata szerint náluk a papír, és csak a papír számít.
2020. nov. 25. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!