Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy 17 évesnek tudni kéne...

Egy 17 évesnek tudni kéne értelmezni Az ember tragédiáját, és egyéb "nehéz" műveket?

Figyelt kérdés

Vagy ottvan Shakespeare némelyik műve. Hiába olvasom, egyszerűen nem tudom felfogni hogy mivan. Tudom magamról hogy nem én vagyok a legélesebb kés a fiókban, azért kérdezem hogy ennyire hülye vagyok?


Vagy ittvan ez:

[link]

[link]


Akárhogy olvasom felidegesít hogy nem marad meg kb semmi. Tényleg ennyire sík vagyok? Mondom, tudom magamról hogy nem vagyok olyan okos (bár a tanárok szerint igen, a jegyeim mégse ezt tükrözik), de ezt tényleg mindenki egyből tudja értelmezni és felfogni, és egy 21 oldalas fogalmazást tudna írni róla?



2020. nov. 26. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly kellett elolvasni Az ember tragédiáját, de totál nem értettem mi volt legtöbbször, jó, hogy az irodalomtanár kifejtette és megmagyarázta nekünk. Persze, volt, amit felfogtam belőle, és kikövetkeztettem, de összességében az egész senkinek se volt meg. Nem tudom, vagy ketten vagyunk hülyék, vagy tényleg nehéz :D
2020. nov. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekünk még csak el sem magyarázzák, mivel online oktatás van, és csak annyi hogy olvasd és értelmezd ahogy tudod.
2020. nov. 26. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen téren nincs senkivel baj. Régi szöveg, kell egy kis háttértudási néhol és fiatalok vagyunk. Én nekem 2 éve kellett elolvasnom Az ember tragédiáját. Én megértettem a történetét és imádom ezt a drámát(és a Shakespeare drámáit is, főleg az Othello-t.) , de a másik 20 osztálytársam nem is értette, hogy kb miről is van szó amíg a tanárunk el nem magyarázta. Szintúgy ez volt a forrásoknál is történelem órán.


Kérd meg a tanárodat, hogy nyújtson segítséget ebben vagy, ha Ő nem segít akkor egy barátot, családtagot. Ha egy picit már értesz az egészből később sokkal könnyebben át tudod látni az egészet. :)

2020. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem kéne tudnia. Kell hozzá egy már meglévő alapműveltség, hogy értsd a dolgokat, de pont annyi, ami véleményem szerint elvárható egy 17évestől. Én pl. 14 évesen már lazán tudtam értelmezni

Madáchot, ha annyi idősen nem is, 17 évesen már tudni kéne.

De többek között a Biblia ismerete nem árt hozzá...

2020. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
20%
Már 15 év körül is képes lehetne rá kis utánajárással. 17 évesen majdnem nagykorú, ne vicceljünk már, hogy ez nem megy neki.
2020. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!